Samsung Galaxy Camera - test

Samsung Galaxy Camera został zaprezentowany podczas targów IFA w sierpniu 2012 roku. Urządzenie z systemem Android wyposażono w 16,3-megapikselową matrycę i 4,8-calowy, dotykowy wyświetlacz LCD. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
11 Styczeń 2013
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

6. Fotografowanie

Szybkość działania
Aparat jest gotowy do pracy po upływie mniej niż 2 sekund w trybie Offline. Przy starcie systemu pierwsze zdjęcie można zrobić dopiero po 4 sekundach. Do trybu odtwarzania przechodzi szybko i sprawnie, przewijanie zdjęć nie nastręcza mu problemów. Podobnie wygląda sprawa z obsługą systemu Android, po którym Samsung Galaxy Camera porusza się bardzo sprawnie.

Pomiar ostrości
Punkt ostrości możemy wybrać klikając w wybraną część ekranu. Autofokus w większości przypadków działał sprawnie. Nastawienie ostrości trwało zwykle poniżej sekundy, zarówno na szerokim kącie jak i na największym zoomie. Autofokus działa również w trybie makro. W dobrych warunkach oświetleniowych nie zauważyliśmy specjalnego opóźnienia.

Pomiar światła
Samsung Galaxy Camera oferuje trzy rodzaje pomiaru światła: Matrycowy (który został najprawdopodobniej błędnie przetłumaczony jako "Kilka"), Punktowy oraz Centralnie ważony. My korzystaliśmy najczęściej z pomiaru centralnie ważonego, który sprawdzał się dobrze. W przypadku kontrastowych motywów zdarzały się prześwietlenia, których łatwo można uniknąć wprowadzając korekcję ekspozycji.Balans bieli
Aparat oferuje siedem trybów pomiaru balansu bieli, w tym jeden definiowany przez użytkownika. My korzystaliśmy z automatycznego balansu bieli, który sprawdzał się dobrze w większości przypadków. W przypadku światła żarowego pojawia się ciepła dominanta, jednak nie jest ona nieprzyjemna dla ludzkiego oka.

Opcje korekty obrazu
Obrazy zarejestrowane za pomocą Samsung Galaxy Camera można modyfikować za pomocą trzynastu filtrów efektowych. Działanie niektórych z nich przedstawiamy poniżej. W przypadku korzystania z filtrów efektowych aparat zmienia proporcje obrazu do formatu 16:9.

Oryginalne zdjęcie

Czarno-białe

Stare zdjęcie

Komiks

Szkic pastelami

Negatyw


Panorama
Aparat umożliwia wykonanie panoramy z ręki. W przeciwieństwie do innych aparatów tego producenta, Galaxy Camera składa panoramy z mniejszej liczby klatek. Po wciśnięciu spustu migawki na dole ekranu wyświetlana jest ramka pomocnicza, która nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem.
Instagram
Sprawdziliśmy również działanie aplikacji Instagram. Podczas fotografowania za pomocą aplikacji nie można zmieniać ogniskowej aparatu. Zamiast tego dźwigienką zoomu regulujemy głośność. Lampa błyskowa działa poprawnie, a zdjęcia ładują się na nasze konto bez problemu.

Aby natychmiast załadować zdjęcie musimy być podłączeni do sieci Wi-Fi lub mieć kartę MicroSIM. Jednak w samej aplikacji możemy wykonywać zdjęcia, którymi podzielimy się po podłączeniu aparatu do internetu.

W Instagramie możemy zmieniać pole autofokusa dotykając ekranu.

Zdjęcie wykonane za pomocą aplikacji Instagram


Filmowanie
Samsung Galaxy Camera oprócz fotografowania umożliwia także filmowanie w jakości Full HD. Filmowanie uruchamiamy dedykowanym przyciskiem na wyświetlaczu aparatu. Kopmakt z Androidem umożliwia w trakcie filmowania skorzystanie z filtrów efektowych, które nakładają efekt wizualny wybrany przez użytkownika. Dźwięk jest rejestrowany przez stereofoniczny mikrofon. Oprócz filmów Full HD użytkownik może także nagrywać filmy w zwolnionym tempie (120 kl/s].

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3...
5
2
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona....
18
6
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
Pierwszy wyposażony w 3 moduły aparatów smartfon dostarczać ma według producenta najlepszej jakości zdjęć ze wszystkich flagowców na rynku. Zobaczcie, jak sprawdza się...
31
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (12)