Pentax X70 - test

Pentax X70 to pierwszy superzoom w ofercie Pentaksa. Oferuje 24-krotny zoom od szerokiego kąta 26 mm do 624 mm. Poza tym wyposażono go w matrycę CCD o rozdzielczości 12 Mp, która umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p. Wszystko zostało upakowano w lekką i zgrabną obudowę.
0
Marcin Falana
17 Kwiecień 2009
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

6. Podsumowanie
Pentax X70 jest superzoomem w pełnym tego słowa znaczeniu. Oferuje bardzo duży zakres ogniskowej, niezłą ergonomię użytkowania i jak przystało na firmę fotograficzną z tradycjami solidny zestaw trybów i funkcji fotograficznych. X70 jest solidnie wykonany, przyciski i pokrętła są dobrze umieszczone.

Ponieważ obiektyw możemy przymknąć tylko do f/8 duży plus należy się za wprowadzenie ISO 50, które jest szczególnie przydatne w słoneczne dni. Obiektyw X70 pracuje najlepiej na najmniejszych liczbach przysłony i krótszych ogniskowych.

Na plus można też zaliczyć reprodukcję szczegółów na niższych czułościach do ISO 400, przyzwoicie działający pomiar światła i automatyczny balans bieli.

Minus należy się Pentaksowi X70 za prędkość autofokusa, jakość zdjęć na wyższych czułościach niż ISO 400 i nagrywanie filmów. W dzisiejszych czasach kompakt nie może się obyć bez przyzwoitego nagrywania klipów filmowych.

Wszystko to pozwoliło Pentaksowi X70 osiągnąć ocenę 4 z minusem. Cena 1700 zł za X70 wydaje się dość wygórowana w porównaniu z możliwościami jakie oferuje.

Pentax X70 to pierwszy taki produkt Pentaksa przez, co zabrakło w w nim jakieś "wisienki na torcie". Oferuje wszystko co powinien oferować superzoom jednak nic ponadto.

+ ISO 50
+ niewielka masa
+ bezpieczny uchwyt
+ automatyczny balans bieli
+ menu Fn
+ reprodukcja szczegółów na niskich czułościach
+ tarcza trybów dobrze umieszczona
+ szybkość przezoomowania
+ tryb manualny

- wysoki poziom szumu na wyższych czułościach
- nagrywanie filmów
- wizjer elektroniczny z efektem tunelu

Pentax X70 uzyskał w swojej klasie 58 %

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Fujifilm X-A7 - pierwsze wrażenia
Fujifilm X-A7 - pierwsze wrażenia
Najnowszy przedstawiciel podstawowej linii bezlusterkowców systemu Fuji X stara się zaakcentować swoje filmowe aspiracje, które dotąd nie były mocną stroną tej serii aparatów japońskiego...
7
0
Sony A9 II - pierwsze wrażenia
Sony A9 II - pierwsze wrażenia
Czy druga generacja A9 to na pewno niewielka aktualizacja, czy może jednak znaczący krok do świata zawodowych fotoreporterów? Po sesji w ośrodku sportowym, mamy już...
11
4
Powiązane artykuły