Sony Cyber-shot DSC-HX1 - test

Sony Cyber-shot DSC-HX1 można zaliczyć do technologicznych gadżetów. Oferuje nowatorskie tryby ekspozycji pozwalające na rejestrowanie rozległych panoram i fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych. Patrząc na specyfikację można być pod wrażeniem. Przyjrzymy się czy faktycznie propozycja Sony jest aparatem wartym swojej ceny.
0
Marcin Falana
3 Kwiecień 2009
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

6. Podsumowanie
Sony Cyber-shot HX1 to kompakt wyróżniający się przede wszystkim ciekawym i łatwym w obsłudze trybem panoramy. Jest to coś nowego, o czym od dawna marzyło wielu amatorów. Każdy może w łatwy sposób zrobić wspaniałe zdjęcia panoramiczne. Drugi plus trzeba przyznać HX1 za tryb Z ręki o zmierzchu umożliwiający wykonywanie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Trochę to rekompensuje słabe osiągi HX1 na wyższych czułościach ISO.

Do plusów należy też zaliczyć uchylny, 3-calowy wyświetlacz LCD i całkiem przyzwoity jak na taki zakres ogniskowych obiektyw.

Poza tym HX1 jest przyjazny w obsłudze i bardzo dobrze wykonany.

Gdyby HX1 miał jeszcze lepsze osiągi pod względem pracy na wyższych czułościach i reprodukcji szczegółów byłby superzoomem kompletnym.

Jednym słowem Sony Cyber-shot HX1 jest przyzwoitym superzoomem z tym czymś, co może zadecydować o wyborze tego modelu spośród innych tego typu. Gdy zamierzamy kupić w tym momencie podobny aparat nie wypada nie wziąć go pod uwagę, choćby ze względu na rewelacyjną funkcję panoramy.

+ tryb ekspozycji Rozległa Panorama
+ tryb ekspozycji Z Ręki o zmierzchu
+ przyzwoity obiektyw
+ ergonomia użytkowania
+ pomiar światła
+ energooszczędność
+ reprodukcja kolorów

- wysoki poziom szumu od ISO 800
- prędkość zapisu zdjęć seryjnych
- słaba reprodukcja szczegółów
Sony Cyber-shot HX1 uzyskał w swojej klasie 65 %{EUROBOX1|504067]
Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
17
2
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
11
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Powiązane artykuły