Sony Cyber-shot DSC-HX1 - test

Sony Cyber-shot DSC-HX1 można zaliczyć do technologicznych gadżetów. Oferuje nowatorskie tryby ekspozycji pozwalające na rejestrowanie rozległych panoram i fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych. Patrząc na specyfikację można być pod wrażeniem. Przyjrzymy się czy faktycznie propozycja Sony jest aparatem wartym swojej ceny.

6. Podsumowanie
Sony Cyber-shot HX1 to kompakt wyróżniający się przede wszystkim ciekawym i łatwym w obsłudze trybem panoramy. Jest to coś nowego, o czym od dawna marzyło wielu amatorów. Każdy może w łatwy sposób zrobić wspaniałe zdjęcia panoramiczne. Drugi plus trzeba przyznać HX1 za tryb Z ręki o zmierzchu umożliwiający wykonywanie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Trochę to rekompensuje słabe osiągi HX1 na wyższych czułościach ISO.

Do plusów należy też zaliczyć uchylny, 3-calowy wyświetlacz LCD i całkiem przyzwoity jak na taki zakres ogniskowych obiektyw.

Poza tym HX1 jest przyjazny w obsłudze i bardzo dobrze wykonany.

Gdyby HX1 miał jeszcze lepsze osiągi pod względem pracy na wyższych czułościach i reprodukcji szczegółów byłby superzoomem kompletnym.

Jednym słowem Sony Cyber-shot HX1 jest przyzwoitym superzoomem z tym czymś, co może zadecydować o wyborze tego modelu spośród innych tego typu. Gdy zamierzamy kupić w tym momencie podobny aparat nie wypada nie wziąć go pod uwagę, choćby ze względu na rewelacyjną funkcję panoramy.

+ tryb ekspozycji Rozległa Panorama
+ tryb ekspozycji Z Ręki o zmierzchu
+ przyzwoity obiektyw
+ ergonomia użytkowania
+ pomiar światła
+ energooszczędność
+ reprodukcja kolorów

- wysoki poziom szumu od ISO 800
- prędkość zapisu zdjęć seryjnych
- słaba reprodukcja szczegółów
Sony Cyber-shot HX1 uzyskał w swojej klasie 65 %{EUROBOX1|504067]
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2