Sony Cyber-shot DSC-HX1 - test

Sony Cyber-shot DSC-HX1 można zaliczyć do technologicznych gadżetów. Oferuje nowatorskie tryby ekspozycji pozwalające na rejestrowanie rozległych panoram i fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych. Patrząc na specyfikację można być pod wrażeniem. Przyjrzymy się czy faktycznie propozycja Sony jest aparatem wartym swojej ceny.

5. Jakość zdjęć

Szum
Pod względem ilości szumu HX1 radzi sobie nieźle na niskich czułościach. Od ISO 400 możemy już zauważyć wyraźny szum, który na wyższych czułościach jest wyraźniejszy. ISO 3200 trudno zaliczyć do czułości użytkowych.
ISO 125

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200


Reprodukcja szczegółów
Jeżeli chodzi o reprodukcję szczegółów to trudno było oczekiwać rewelacyjnych rezultatów po 9,1 Mp matrycy o rozmiarze 1/2,4 cala. Do tego redukcja szumu na wyższych czułościach rozmywa resztę delikatnych szczegółów.
ISO 125

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200


Reprodukcja kolorów
Kolory reprodukowane przez HX1 robią przyjemne wrażenie. Czerwień nie wyskakuje ze zdjęcia, a zieleń i błękit są przyjemnie wysycone. Także kolorystyka skóry prezentuje się bardzo naturalnie.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2