Canon Digital IXUS 980 IS - szybki test

Canon Digital IXUS 980 IS zaprezentowany został jesienią ubiegłego roku. To nadal najwyższy model tych bardzo eleganckich i charakteryzujących się kieszonkowymi wymiarami kompaktów. Zastępując model IXUS 960 IS, aparat kontynuuje długą i chlubną tradycje znakomitej serii IXUS. Tak jak poprzednicy, wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz świetną jakością rejestrowanych zdjęć. Model ten wnosi kilka rozwiązań technologicznych, które po raz pierwszy pojawiają się w serii IXUS jak np. manualne tryby ustawiania ekspozycji czy ciekawie zapowiadający się tryb Szybkie Zdjęcia.
0
Damian Bednarzak
12 Luty 2009
Artykuł na: 23-28 minut
7. Podsumowanie
Canon IXUS 980 IS to przede wszystkim gustowny, elegancki oraz zachwycający wyglądem aparat. Dzięki kieszonkowym wymiarom możemy go mieć często przy sobie - szczególnie w sytuacjach gdy posiadanie aparatu o dużych gabarytach nie wchodzi w grę. Przynależność do serii IXUS zapowiada także wysoki poziom wykonania oraz niezłą jakość wykonywanych fotografii. Warto przypomnieć, że to pierwszy kompakt serii posiadający namiastkę trybu manualnego oraz nowatorski tryb Szybkie zdjęcia.

W podsumowaniu należy przypomnieć o bardzo dobrej ergonomii użytkowania aparatu głównie dzięki zastosowanemu na tylnej ściance uniwersalnego pokrętła.

Słabą stroną testowanego IXUSa jest ciemny, pozbawiony "szerokiego spojrzenia" obiektyw oraz niezachwycające możliwości nagrywania sekwencji wideo. Trudno natomiast mówić, że wadą jest marnej jakości wizjer optyczny, ponieważ większość kompaktów konkurencji nie posiada takiego rozwiązania - można to więc traktować jako "bonus".

Poniżej przedstawiamy podstawowe plusy i minusy:

+ elegancki design
+ bardzo ostre, szczegółowe zdjęcia
+ dobre odwzorowanie kolorów
+ świetna ergonomia użytkowania
+ stabilizacja obrazu
+ tryb manualny oraz Szybkie zdjęcia

- przeciętnej jakości obiektyw
- wysokie szumy dla czułości powyżej ISO 800
- słabo rozwinięty tryb rejestrowania sekwencji wideo

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
10
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Powiązane artykuły