Panasonic Lumix G1 - test

Panasonic Lumix G1 jest dość rewolucyjną konstrukcją na rynku fotograficznym. G1 ma być idealnym połączeniem najlepszych cech kompaktu - niewielka waga, rozmiary i łatwa obsługa z najlepszymi cechami lustrzanki - szybki autofokus i wysoka jakość zdjęć na którą składa się wymienna optyka i dość duża matryca. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się tej nowatorskiej konstrukcji.
0
Marcin Falana
28 Listopad 2008
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu

Menu
Menu Panasonica G1 zostało podzielone na pięć części. Po menu możemy się poruszać przy użyciu zarówno nawigatora jak i przedniego kółka nastaw. Generalnie menu nie sprawia większych kłopotów, chociaż kilka razy biegałem między menu własnym i menu konfiguracji w poszukiwaniu funkcji formatowania karty pamięci.
Panasonic G1 menu


Menu nagrywania
Ta część menu jest odpowiedzialna za najważniejsze ustawienia fotograficzne.
menu nagrywania


Menu własne
Menu własne pozwala na dostosowanie aparatu do własnych potrzeb. Dokładny spis funkcji jest widoczny na slajdzie poniżej.
menu własne


Menu konfiguracji
W tej części menu znajdziemy więcej parametrów, które dostosują G1 do naszego trybu pracy.
menu konfiguracji


Moje menu
W tej części menu wyświetlane jest pięć ostatnio zmienianych parametrów, dzięki temu mamy łatwy dostęp do często używanych funkcji.
moje menu - zestaw ostatnio używanych funkcji


Menu odtwarzania
Ostatnia część menu pozwala na zmiany funkcji związanych z odtwarzaniem zdjęć.
menu odtwarzania


Tryby odtwarzania
Zdjęcie możemy wyświetlić na ekranie na kilka sposobów.
  • zdjęcie bez żadnej dodatkowej informacji
  • zdjęcie z symbolem baterii
  • zdjęcie z informacją
  • miniaturka z informacją
  • miniaturka z histogramami


Poza tym za pomocą przedniego pokrętła możemy powiększać i zmniejszać zdjęcia. Podczas zmniejszania/powiększania w prawym dolnym rogu wyświetlany jest prostokąt symbolizujący zdjęcie z zaznaczonym powiększeniem. Po powiększonym zdjęciu poruszamy się za pomocą nawigatora. Do dyspozycji mamy także kalendarz, który pozwala w łatwy sposób odnaleźć zdjęcia zrobione konkretnego dnia.



Podsumowanie
Menu Panasonica G1 trzyma przyzwoite standardy. Na plus można zaliczyć moje menu, które zapamiętuje ostatnio używane funkcje i kalendarz. Niewielkim minusem jest za mało jasne rozgraniczenie między menu własnym i menu konfiguracji.

+ moje menu
+ kalendarz

- podobne menu własne i menu konfiguracji

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
16
2
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
10
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)