Canon EOS 80D - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Marka:
Canon
Nasza ocena:

84%

Na następcę “siedemdziesiątki” producent kazał nam czekać długo, bo ponad 3 lata. Sprawdźmy więc, jak zmieniły się możliwości nowego korpusu i jak EOS 80D wypada na tle rosnących w siłę zaawansowanych bezlusterkowców!

2
Maciej Luśtyk
29 Kwiecień 2016
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

BUDOWA I WYKONANIE

Z zewnątrz, względem poprzedniego modelu, nie zmieniło się praktycznie nic. Canon wciąż twardo trzyma się wypracowanego przez lata designu swoich aparatów. Na pierwszy rzut oka “puszkę” ciężko jest więc odróżnić od poprzedników z 2-cyfrowej serii EOS.

Od lewej: Canon EOS 70D, Canon EOS 80D

Po chwili dostrzegamy odmienne wykończenie przycisków na tylnym panelu oraz nieco zmodyfikowany profil górnego panelu. Nieco odświeżony został układ złączy (miniUSB, microHDMI złącze pilota, 2 x miniJack 3,5 mm), a swoje umiejscowienie zmienił też wbudowany głośnik i mikrofon. Wcześniej mikrofony znajdowały się na górze aparatu, teraz zostały przesunięte bliżej frontu, dzięki czemu aparat powinien lepiej zbierać dźwięki otoczenia. Głośnik umiejscowiono z kolei bezpośrednio nad wizjerem, a nie jak w przypadku poprzednika, na bocznym panelu. Nareszcie pojawiło się też złącze słuchawkowe, dzięki któremu będziemy mogli monitorować poziomy sygnału audio podczas filmowania.

Od lewej: Canon EOS 80D, Canon EOS 70D

Poza tym, to ten sam, solidnie wykonany korpus, który budzi zaufanie. Po wzięciu aparatu do ręki od razu docenimy sztywność i zwartość konstrukcji. Wszystkie elementy, takie jak przyciski, pokrętła i system obracania ekranu zostały doskonale spasowane i pracują z właściwym oporem. Po prostu czujemy, że mamy do czynienia z solidną konstrukcją. Trzeba też zaznaczyć, że konstrukcja została uszczelniona przed działaniem czynników atmosferycznych, co wśród aparatów “średniej półki” nie jest wcale standardem.

Od lewej: Canon EOS 80D, Canon EOS 70D

W porównaniu z “piątkami” aparat jest całkiem kompaktowy, ale waga 730 g podczas dłuższych spacerów będzie już się dawać nam we znaki, szczególnie gdy do aparatu podepniemy większy obiektyw. Jest to jednak coś na co użytkownicy lustrzanek decydują się dziś świadomie.

Od lewej: Canon EOS 80D, Canon EOS 70D

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
10
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)