Test aparatu Fujifilm FinePix E550 Zoom

mmi
10 Lis 2004
Zapraszamy do lektury testu aparatu Fujifilm FinePix E550 będącego najwyższym z reprezentantów nowej serii "E" tegoż producenta. 6-megapikselowa matryca Super CCD HR IV generacji, obiektyw o szerokim 4-krotnym zakresie, duży monitor to najważniejsze cechy tego modelu.
2. KONSTRUKCJA I DESIGNFuji E550 nie jest z pewnością typowym aparatem kieszonkowym. Pod wieloma względami przypomina takie konstrukcje jak konkurencyjna seria "A" Canona czy nagradzany nie tak dawno Casio Exilim P-600. Przy wymiarach 105x63x34,4 mm testowany FinePix jest aparatem "w sam raz", jak przystało na propozycję dla wymagających amatorów. Aparat posiada delikatną rękojeść, która zapewnia dość dobry uchwyt oraz więcej niż poprawne rozmieszczenie przycisków funkcyjnych, nawigatora wraz z podręcznym menu (F) i wygodnym pokrętłem trybów umieszczonym na grzbiecie aparatu. Niestety całość w dużej mierze wykonana została z plastiku. Przyznajemy, że w tym miejscu pozytywny odbiór całości traci najwięcej. Co prawda dzięki temu aparat waży zaledwie 200g (bez baterii) jednak konstrukcja nie budzi już takiego zaufania jak choćby wspomniany P-600. Dodajmy do tego plastikowy gwint mocowania statywu czy "fruwającą" gumową zaślepkę złączy (o której wspominamy dalej) i ma się wrażenie, iż jakość zewnętrzna znacznie odstaje od poziomu oferowanych możliwości aparatu. Cóż, jest to niewątpliwie kompromis podyktowany jak największym uatrakcyjnieniem ceny.Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0