Test aparatu Fujifilm FinePix E550 Zoom

Zapraszamy do lektury testu aparatu Fujifilm FinePix E550 będącego najwyższym z reprezentantów nowej serii "E" tegoż producenta. 6-megapikselowa matryca Super CCD HR IV generacji, obiektyw o szerokim 4-krotnym zakresie, duży monitor to najważniejsze cechy tego modelu.
0
mmi
10 Listopad 2004
Artykuł na: 2-3 minuty
Spis treści
2. KONSTRUKCJA I DESIGNFuji E550 nie jest z pewnością typowym aparatem kieszonkowym. Pod wieloma względami przypomina takie konstrukcje jak konkurencyjna seria "A" Canona czy nagradzany nie tak dawno Casio Exilim P-600. Przy wymiarach 105x63x34,4 mm testowany FinePix jest aparatem "w sam raz", jak przystało na propozycję dla wymagających amatorów. Aparat posiada delikatną rękojeść, która zapewnia dość dobry uchwyt oraz więcej niż poprawne rozmieszczenie przycisków funkcyjnych, nawigatora wraz z podręcznym menu (F) i wygodnym pokrętłem trybów umieszczonym na grzbiecie aparatu. Niestety całość w dużej mierze wykonana została z plastiku. Przyznajemy, że w tym miejscu pozytywny odbiór całości traci najwięcej. Co prawda dzięki temu aparat waży zaledwie 200g (bez baterii) jednak konstrukcja nie budzi już takiego zaufania jak choćby wspomniany P-600. Dodajmy do tego plastikowy gwint mocowania statywu czy "fruwającą" gumową zaślepkę złączy (o której wspominamy dalej) i ma się wrażenie, iż jakość zewnętrzna znacznie odstaje od poziomu oferowanych możliwości aparatu. Cóż, jest to niewątpliwie kompromis podyktowany jak największym uatrakcyjnieniem ceny.Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - pierwsze wrażenia
Sony A7R IV - pierwsze wrażenia
Czy 60 Mp to za dużo, a może jednak w sam raz? Podczas europejskiej premiery mogliśmy na gorąco sprawdzić możliwości nowego bezlusterkowca Sony A7R IV.
0
6
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
24
3
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i...
15
1