Test aparatu Nikon COOLPIX 5200

Prezentujemy praktyczny test jednego z najnowszych kompaktów firmy Nikon, modelu Coolpix 5200. Jest to bardzo zgrabna i bogata w funkcje konstrukcja dysponująca dobrym obiektywem o 3-krotnym zbliżeniu. Rozdzielczość 5.1 Megapikseli to spora pokusa dla ambitnych amatorów.
0
Tomasz Gutkowski
20 Październik 2004
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

BUDOWA

Nie wszyscy fotografujący przepadają za ultra-kompaktami, ale trzeba przyznać, ze Coolpix 5200 to wyróżniająca się pod względem ergonomii konstrukcja. Choć jest niewiele większy od karty kredytowej (88mm [szer.] x 66mm [wys.]) i zdecydowanie bardziej płaski niż poprzednicy (36.5mm [gł.]) to, za sprawą wypukłości dającej oparcie palcom, świetnie układa się w dłoni. Obudowa wykonana została z aluminium, a nie z plastiku, i jest z jednej strony przyjemna w dotyku, a z drugiej sprawia wrażenie odpornej na urazy. Metal tylko w kilku miejscach zastąpiono plastikiem (pasek na bokach) lub elementami chromowanymi (dla ozdoby).

Aparat ma bardzo klasyczny i "nie udziwniony" kształt czym zaskarbi sobie sympatię przeciwników kosmicznych nowinek. Niewielka ilość przycisków na tylnej obudowie tworzy wraz z pokrętłem trybów pracy bardzo zwarty i przejrzysty system obsługi. Wracając na moment do wymiarów aparatu trzeba stwierdzić, że w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych ultra-kompaktów Coolpix 5200 nie jest za mały - trzyma się go pewnie, ale i nie za duży - zmieści się do kieszeni spodni, małego pokrowca lub damskiej torebki (nawet jeśli będzie ona dodatkiem do balowej kreacji).Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
10
0