Canon EOS 7D Mark II - test aparatu

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń fotograficznych tej jesieni była premiera aparatu Canon EOS 7D Mark II. Na następcę lubianego i dobrze ocenianego Canona 7D musieliśmy czekać aż 6 lat. Sprawdziliśmy czy było warto.
0
Maciej Luśtyk
5 Grudzień 2014
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

5. FilmowanieObsługa
EOS 7D Mark II może pochwalić się rozbudowanym trybem filmowania oferującym możliwość nagrywania w maksymalnej rozdzielczości Full HD 1080p z prędkością 50 i 60kl/s. Szczególnie cieszy fakt dostępności prędkości zapisu 60kl/s, co umożliwia spowolnienie obrazu w postprodukcji i uzyskanie filmowego efektu. Do wyboru mamy też niższe rozdzielczości i klatkaże. Aparat pozwala na zapis materiału w formatach MOV i MP4 z kompensacja IPB oraz ALL-I. Miło jest zobaczyć, że Canon zaczął umożliwiać nagrywanie w innym formacie niż MOV. Rozwiązaniem, z którego ucieszą się filmowcy jest możliwość wypuszczenia nieskompresowanego sygnału HDMI w formacie 4:2:2 wraz z dźwiękiem. Pomocne podczas pracy z trybie filmowych okaże się też wyjście słuchawkowe i wejście na zewnętrzny mikrofon.

Do trybu filmowego przechodzimy za pomocą przełącznika obok wizjera aparatu. Tryb filmowy wygląda analogicznie do trybu LiveView podczas fotografowania i oferuje te same możliwości korekcji ekspozycji. Większość parametrów ekspozycji i trybów nagrywania jesteśmy w stanie zmieniać bardzo szybko za pomocą pokręteł i joysticka.
Jedyna wada to fakt, że mimo bogatego trybu filmowego, producent nie oferuje w nowym modelu tak podstawowych funkcji filmowych jak peaking AF czy zebra do podglądu głębi ostrości. Brakuje też możliwości nagrywania materiału w rozdzielczości 4K co powoli staje się już standardem na rynku, a na pewno podniosłoby to prestiż urządzenia.

Autofokus
Również w trybie filmowym autofokus bardzo miło zaskakuje. Aparat sprawnie przeostrza z planu bliskiego na daleki. Autofokus działa nieco wolniej niż w trybie fotografowania jednak nie wpływa to na komfort pracy z aparatem. W trybie automatycznym aparat nie miał większych problemów ze śledzeniem nawet szybko poruszających się obiektów.

podsumowanie ten części:

+Full HD 1080p 60kl/s
+ beztratny sygnał HDMI 4:4:2
+ mozliwość zapisu MP4
+ duża kontrola nad parametrami
+ autofokus
+ wyjscie słuchawkowe
+ wejście mikrofonowe

- brak peakingu AF
- brak zebry
- brak możliwości nagrywania w jakości 4K

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja modelu SL, wprowadzająca usprawnienia niemal na każdej płaszczyźnie, ma być klejnotem w koronie systemu L-Mount, będąc przy okazji cieszącym oko,...
10
27
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)