Nikon D3300 - test

Niewielkie, amatorskie lustrzanki ciągle cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Nikon D3300, który został zaprojektowany z myślą o osobach zaczynających przygodę z poważną fotografią, został wyposażony w 24-megapikselową matrycę oraz szybszy niż w poprzedniku procesor. Zapraszamy do lektury naszego pełnego testu tego aparatu.

Autor: Michal Grzegorczyk

2 Maj 2014
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Nikon D3300 to niewielka, amatorska lustrzanka cyfrowa. Typ aparatu, który był jeszcze niedawno powszechnie wybierany przez zaawansowanych amatorów, którzy szukali czegoś więcej, niż były im w stanie zaoferować kompakty. Czasy się nieco zmieniły, a lustrzankom klasy "entry-level" przybyła konkurencja w postaci bezlusterkowców. Producenci lustrzanek nie stoją jednak na straconej pozycji, o czym pisaliśmy niedawno w artykule 7 powodów dlaczego bezlusterkowce (jeszcze) nie rządzą rynkiem - analiza.

Nikon D3300 został wyposażony w 24-megapikselową matrycę CMOS o rozmiarze APS-C, a także szybszy niż w poprzedniku procesor, który wpływa na lepszy tryb seryjny (5 kl/s) oraz większy zakres czułości (do ISO 25600). Nowością jest także tryb łatwej panoramy. Reszta podzespołów jest typowa dla aparatu tego typu: 3-calowy ekran, wizjer optyczny, gorąca stopka.

Sam korpus Nikona D3300 w chwili pisania testu można kupić za niecałe 2000 złotych. Koszt zestawu kitowego (z obiektywem 18-55 mmm VR) to około 2150 złotych. Za zestaw z bardziej uniwersalnym zoomem 18-105 mm VR trzeba zapłacić około 2500 złotych. Konkurencję stanowią inne lustrzanki klasy "entry-level": Canon EOS 1200D, Pentax K-500 oraz bezlusterkowce: Sony A3000, Samsung NX300, Panasonic Lumix G6, Fujifilm X-A1 czy Olympus E-PL5.

 

 

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
21
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
31
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)