Nokia Lumia 1020 - test

Lumia 1020 to najnowszy smartfon firmy Nokia, z najbardziej zaawansowaną 41-megapikselową matrycą, która debiutowała w modelu 808 PureView. Smartfon Nokii działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
18 Październik 2013
Artykuł na: 9-16 minut

2. Ergonomia, wykonanie

Nokia Lumia 1020 to ciekawie zaprojektowane urządzenie. Obudowa o zaokrąglonych bokach wykonana jest z matowego plastiku i ma funkcjonalny kształt. Niektórym mogą jednak przeszkadzać zaokrąglone boki i obiektyw aparatu umieszczony na środku tylnej ścianki. Z boku znajdują się przyciski umożliwiające włączenie urządzenia, wyzwolenie migawki oraz zmianę trybów smartfona. Z dołu znajdziemy wejście USB, a na górze - słuchawkowe.

Na środku tylnej ścianki (w górnej części) znajduje się obiektyw aparatu. Umieszczono go razem z lampą błyskową, na wystającym czarnym kole. To znacznie lepsze rozwiązanie ergonomiczne, niż w przypadku Nokii 808 Pure View.Dużo wygodniej korzysta się z telefonu przy pomocy dodatkowego akcesorium, jakim jest grip PD-95G. Oprócz poręcznego uchwytu oferuje on dodatkową baterię, gniazdo statywowe oraz przycisk wyzwalania migawki.Ciekawostką może być ładowanie smartfona, które może odbywać się za pomocą opcjonalnej poduszki (Nokia Wireless Charging Pillow firmy Fatboy). W środku zlokalizowana jest stacja dokująca, która należy podłączyć do prądu. W celu rozpoczęcia ładowania wystarczy położyć telefon na poduszce. Do obsługi poduszki wymagane jest dodatkowe etui do łączności bezprzewodowej (Nokia Wireless Charging Cover CC-3066).Obsługa aparatu w podstawowym trybie odbywa się wyłącznie dzięki dotykowemu ekranowi. W dolnej części znajdują się ikonki, umożliwiające zmianę trybu lampy błyskowej, przejście w tryb przedniej kamery bądź filmowania. Z tego poziomu dostajemy się również do menu ustawień (niepotrzebnie podzielonego na "ustawienia zdjęć" i "ustawienia filmów"). Możemy w nim zmienić tryb fotografowania, ISO, wartość ekspozycji, balans bieli oraz format obrazu.

W trybie Aparat zdjęcia zapisywane są w rozdzielczości 5MP.

Ekran początkowy w trybie Aparat oraz wybór ustawień

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
10
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)