Canon EOS 700D - test

Canon EOS 700D to już dziewiąta odsłona amatorskiej lusztrzanki japońskiego producenta. Najnowszy model oferuje 18-megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C oraz dotykowy i odchylany ekran LCD o rozdzielczości ponad miliona punktów. Ponad to 700D może pochwalić się 5 kl/s i usprawnionym trybem autofokusa w trybie live view oraz podczas filmowania.
0
Patryk Wiśniewski
26 Lipiec 2013
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu
Ogólna budowa menu EOS-a 700D nie zmieniła się zasadniczo od poprzednika. Nadal mamy do czynienia z zakładkami rozwijanymi w bok, co zwiększa przejrzystość menu głównego ponieważ nie musimy przewijać w dół niekończących się funkcji. Na ekranie widoczne są wszystkie pozycje danej zakładki.


Menu fotografowania


Menu podglądu na żywo


Menu filmowania
Po przesunięciu dźwigni włączającej aparat na pozycję filmowania w menu pojawia się menu dedykowane do filmu.


Menu odtwarzania


Menu ustawień


Moje menu
Ciekawym rozwiązaniem jest zakładka Moje Menu. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania jej według własnych potrzeb. Wybieramy Moje Menu - tworzenie i obsługa i rejestrujemy funkcje, z których często korzystamy i chcemy mieć do nich szybki dostęp.


Tryby odtwarzania
Żeby wyświetlić zdjęcie wystarczy nacisnąć przycisk oznaczony niebieskim trójkątem. Na całej powierzchni monitora pojawi się ostatnio wykonana fotografia. Strzałkami nawigatora (prawo/lewo) lub obsługując ekran dotykowo można przewijać do kolejnych i poprzednich zdjęć. Mamy również możliwość podglądu zdjęcia, przez określony w menu czas, tuż po jego zrobieniu.
przycisk INFO

Przycisk INFO umożliwia dostęp do histogramu, histogramu RGB, alarmu prześwietleń i innych informacji dotyczących między innymi parametrów ekspozycji, czułości, numeru i wielkości zdjęcia.
powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Zdjęcia powiększamy za pomocą przycisku z lupką +. Po uruchomieniu tej funkcji na monitorze widoczny jest mały prostokąt, na którym widzimy, który fragment zdjęcia jest powiększony. Lupka - zmniejsza zdjęcie i pozwala na wyświetlenie 4 lub 9 miniaturek.

W modelu 700D mamy jeszcze jedną możliwość edycji wykonanych zdjęć. Wystarczy wcisnąć przycisk Q i dostajemy się do menu podręcznego odtwarzania w którym możemy uruchomić ochronę obrazów, obrócić go, przypisać ocenę, zastosować filtry artystyczne czy zmienić rozmiar zdjęcia.
przycisk Q w trybie odtwarzania


Podsumowanie
Menu Canona 700D pozwala na szybką i bezproblemową obsługę. Bez większych problemów odnajduje interesujące nas funkcje. Na plus trzeba zaliczyć zakładkę Moje menu. Możemy także pochwalić delikatne zmiany układu graficznego. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć także trudno się do czegoś przyczepić. Do dyspozycji mamy bogate informacje, alarm prześwietlenia czy przewijanie powiększeń.

+ przejrzyste menu
+ zakładka moje menu
+ przewijanie powiększeń
+ histogram, histogram RGB
+ alarm prześwietleń
+ czytelne informacje o zdjęciu

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja modelu SL, wprowadzająca usprawnienia niemal na każdej płaszczyźnie, ma być klejnotem w koronie systemu L-Mount, będąc przy okazji cieszącym oko,...
10
27
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)