Canon EOS 700D - test

Canon EOS 700D to już dziewiąta odsłona amatorskiej lusztrzanki japońskiego producenta. Najnowszy model oferuje 18-megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C oraz dotykowy i odchylany ekran LCD o rozdzielczości ponad miliona punktów. Ponad to 700D może pochwalić się 5 kl/s i usprawnionym trybem autofokusa w trybie live view oraz podczas filmowania.
0
Patryk Wiśniewski
26 Lipiec 2013
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu
Ogólna budowa menu EOS-a 700D nie zmieniła się zasadniczo od poprzednika. Nadal mamy do czynienia z zakładkami rozwijanymi w bok, co zwiększa przejrzystość menu głównego ponieważ nie musimy przewijać w dół niekończących się funkcji. Na ekranie widoczne są wszystkie pozycje danej zakładki.


Menu fotografowania


Menu podglądu na żywo


Menu filmowania
Po przesunięciu dźwigni włączającej aparat na pozycję filmowania w menu pojawia się menu dedykowane do filmu.


Menu odtwarzania


Menu ustawień


Moje menu
Ciekawym rozwiązaniem jest zakładka Moje Menu. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania jej według własnych potrzeb. Wybieramy Moje Menu - tworzenie i obsługa i rejestrujemy funkcje, z których często korzystamy i chcemy mieć do nich szybki dostęp.


Tryby odtwarzania
Żeby wyświetlić zdjęcie wystarczy nacisnąć przycisk oznaczony niebieskim trójkątem. Na całej powierzchni monitora pojawi się ostatnio wykonana fotografia. Strzałkami nawigatora (prawo/lewo) lub obsługując ekran dotykowo można przewijać do kolejnych i poprzednich zdjęć. Mamy również możliwość podglądu zdjęcia, przez określony w menu czas, tuż po jego zrobieniu.
przycisk INFO

Przycisk INFO umożliwia dostęp do histogramu, histogramu RGB, alarmu prześwietleń i innych informacji dotyczących między innymi parametrów ekspozycji, czułości, numeru i wielkości zdjęcia.
powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Zdjęcia powiększamy za pomocą przycisku z lupką +. Po uruchomieniu tej funkcji na monitorze widoczny jest mały prostokąt, na którym widzimy, który fragment zdjęcia jest powiększony. Lupka - zmniejsza zdjęcie i pozwala na wyświetlenie 4 lub 9 miniaturek.

W modelu 700D mamy jeszcze jedną możliwość edycji wykonanych zdjęć. Wystarczy wcisnąć przycisk Q i dostajemy się do menu podręcznego odtwarzania w którym możemy uruchomić ochronę obrazów, obrócić go, przypisać ocenę, zastosować filtry artystyczne czy zmienić rozmiar zdjęcia.
przycisk Q w trybie odtwarzania


Podsumowanie
Menu Canona 700D pozwala na szybką i bezproblemową obsługę. Bez większych problemów odnajduje interesujące nas funkcje. Na plus trzeba zaliczyć zakładkę Moje menu. Możemy także pochwalić delikatne zmiany układu graficznego. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć także trudno się do czegoś przyczepić. Do dyspozycji mamy bogate informacje, alarm prześwietlenia czy przewijanie powiększeń.

+ przejrzyste menu
+ zakładka moje menu
+ przewijanie powiększeń
+ histogram, histogram RGB
+ alarm prześwietleń
+ czytelne informacje o zdjęciu

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)