Fuji Instax 210 - test

Fuji Instax 210 to najbardziej zaawansowany model z rodziny Instaksów firmy Fujifilm, który może pochwalić się największym formatem zdjęć (rozmiar obrazka to 99x62 mm). Aparat korzysta z czasów od 1/64 do 1/200 sekundy i posiada wbudowaną automatyczną lampę błyskową, którą można uruchomić w trybie błysku dopełniającego. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
28 Wrzesień 2012
Artykuł na: 6-9 minut

Podsumowanie

Aparat Fuji Instax 210 oferuje największe zdjęcia z całej rodziny Instaksów. W tym tkwi jego największa zaleta. Wielkość obrazu jest ponad dwukrotnie większa niż w aparatach do fotografii natychmiastowej korzystających z wkładów Instax Mini. Przystawka makro jest bardzo przydatna, a możliwość przyciemniania bądź rozjaśniania zdjęcia pozwala wpływać na jego jasność. Wadą aparatu jest niemożność wyłączenia flesza oraz problem z ostrością, który jest widoczny szczególnie przy korzystaniu z trybu makro.

Aparat znakomicie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju towarzyskich sytuacjach, kiedy pragniemy zatrzymać urok chwili. Instax 2012 wydaje się być stworzony do dokumentowania domówek, urodzin i melanży. Możemy nim także zrobić pamiątkowy portret lub sfotografować interesujący detal napotkany w trakcie nocnych eskapad na miasto.

Instax 210 to aparat do fotografii natychmiastowej. Nie można od niego oczekiwać jakości obrazu znanej z nowoczesnych aparatów cyfrowych. Najważniejsza rzecz, którą otrzymujemy dzięki Instaksowi to niepowtarzalny, jednorazowy efekt, którym możemy fizycznie podzielić się z innymi. W dobie dominacji cyfrowych technologii obrazowania to prawdziwa wartość, o której warto pamiętać.

Przed wyborem konkretnego modelu aparatu do fotografii natychmiastowej firmy Fujifilm przeczytajcie koniecznie nasze testy pozostałych aparatów z rodziny Instax: Fuji Instax Mini 50S oraz Fuji Instax 7S.

Polecamy również serwis www.weloveinstant.pl poświęcony fotografii natychmiastowej, w którym znajdziecie mnóstwo inspiracji do tworzenia swoich instaksów.

+ duży format obrazu
+ możliwość wykonywania zdjęć już z odległości 45cm
+ możliwość regulacji jasności zdjęcia
+ "lustro" pomagające w autoportretach

- brak możliwości wyłączenia lampy błyskowej
- problemy z wyostrzaniem


Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja modelu SL, wprowadzająca usprawnienia niemal na każdej płaszczyźnie, ma być klejnotem w koronie systemu L-Mount, będąc przy okazji cieszącym oko,...
10
27
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)