Fuji Instax 210 - test

Fuji Instax 210 to najbardziej zaawansowany model z rodziny Instaksów firmy Fujifilm, który może pochwalić się największym formatem zdjęć (rozmiar obrazka to 99x62 mm). Aparat korzysta z czasów od 1/64 do 1/200 sekundy i posiada wbudowaną automatyczną lampę błyskową, którą można uruchomić w trybie błysku dopełniającego. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
28 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty

Podsumowanie

Aparat Fuji Instax 210 oferuje największe zdjęcia z całej rodziny Instaksów. W tym tkwi jego największa zaleta. Wielkość obrazu jest ponad dwukrotnie większa niż w aparatach do fotografii natychmiastowej korzystających z wkładów Instax Mini. Przystawka makro jest bardzo przydatna, a możliwość przyciemniania bądź rozjaśniania zdjęcia pozwala wpływać na jego jasność. Wadą aparatu jest niemożność wyłączenia flesza oraz problem z ostrością, który jest widoczny szczególnie przy korzystaniu z trybu makro.

Aparat znakomicie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju towarzyskich sytuacjach, kiedy pragniemy zatrzymać urok chwili. Instax 2012 wydaje się być stworzony do dokumentowania domówek, urodzin i melanży. Możemy nim także zrobić pamiątkowy portret lub sfotografować interesujący detal napotkany w trakcie nocnych eskapad na miasto.

Instax 210 to aparat do fotografii natychmiastowej. Nie można od niego oczekiwać jakości obrazu znanej z nowoczesnych aparatów cyfrowych. Najważniejsza rzecz, którą otrzymujemy dzięki Instaksowi to niepowtarzalny, jednorazowy efekt, którym możemy fizycznie podzielić się z innymi. W dobie dominacji cyfrowych technologii obrazowania to prawdziwa wartość, o której warto pamiętać.

Przed wyborem konkretnego modelu aparatu do fotografii natychmiastowej firmy Fujifilm przeczytajcie koniecznie nasze testy pozostałych aparatów z rodziny Instax: Fuji Instax Mini 50S oraz Fuji Instax 7S.

Polecamy również serwis www.weloveinstant.pl poświęcony fotografii natychmiastowej, w którym znajdziecie mnóstwo inspiracji do tworzenia swoich instaksów.

+ duży format obrazu
+ możliwość wykonywania zdjęć już z odległości 45cm
+ możliwość regulacji jasności zdjęcia
+ "lustro" pomagające w autoportretach

- brak możliwości wyłączenia lampy błyskowej
- problemy z wyostrzaniem


Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T30 - test aparatu
Fujifilm X-T30 - test aparatu
Lwia część specyfikacji zapożyczona z X-T3, wyraźnie poprawiony AF z funkcją wykrywania oka oraz dobrze znany korpus z jeszcze bardziej uproszczoną obsługą - czy to...
10
14
Olympus OM-D E-M1X - test aparatu
Olympus OM-D E-M1X - test aparatu
Pierwszy reporterski korpus Olympusa wzbudził wiele kontrowersji. Dla jednych to aparat, na który czekali od dawna, dla innych - zaprzeczenie idei Mikro 4/3. Czy na...
0
4
Sony RX100 VII - zdjęcia przykładowe
Sony RX100 VII - zdjęcia przykładowe
Najnowszy kompakt z rodziny RX100 wprowadza matrycę bazującą na tej samej technologii co we flagowym modelu A9 oraz zoom o uniwersalnym zakresie 24-200 mm. Jak ten mały gigant sprawdza się w...
10
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)