Canon EOS 650D - test

EOS 650D to kolejna odsłona amatorskiej lustrzanki od Canona. Najnowszy model oferuje nową, 18-megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C, oraz dotykowy i odchylany ekran LCD o rozdzielczości ponad miliona punktów. Poza tym 650D oferuje zdjęcia seryjne 5 kl/s i nowy tryb autofokusa w trybie live view oraz podczas filmowania.
0
Marcin Falana
31 Sierpień 2012
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu
Ogólna budowa menu EOS-a 650D nie zmieniła się zasadniczo od poprzednika. Nadal mamy do czynienia z zakładkami rozwijanymi w bok, co zwiększa przejrzystość menu głównego ponieważ nie musimy przewijać w dół niekończących się funkcji. Na ekranie widoczne są wszystkie pozycje danej zakładki.


Menu fotografowania


Menu podglądu na żywo


Menu filmowania
Po przesunięciu dźwigni włączającej aparat na pozycję filmowania w menu pojawia się menu dedykowane do filmu.


Menu odtwarzania


Menu ustawień


Moje menu
Ciekawym rozwiązaniem jest zakładka Moje Menu. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania jej według własnych potrzeb. Wybieramy Moje Menu - tworzenie i obsługa i rejestrujemy funkcje, z których często korzystamy i chcemy mieć do nich szybki dostęp.


Tryby odtwarzania
Żeby wyświetlić zdjęcie wystarczy nacisnąć przycisk oznaczony niebieskim trójkątem. Na całej powierzchni monitora pojawi się ostatnio wykonana fotografia. Strzałkami nawigatora (prawo/lewo) można przewijać do kolejnych i poprzednich zdjęć. Mamy również możliwość podglądu zdjęcia, przez określony w menu czas, tuż po jego zrobieniu.
przycisk INFO

Przycisk INFO umożliwia dostęp do histogramu, histogramu RGB, alarmu prześwietleń i innych informacji dotyczących między innymi parametrów ekspozycji, czułości, numeru i wielkości zdjęcia.
powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Zdjęcia powiększamy za pomocą przycisku z lupką +. Po uruchomieniu tej funkcji na monitorze widoczny jest mały prostokąt, na którym widzimy, który fragment zdjęcia jest powiększony. Lupka - zmniejsza zdjęcie i pozwala na wyświetlenie 4 lub 9 miniaturek.

W modelu 650D mamy jeszcze jedną możliwość edycji wykonanych zdjęć. Wystarczy wcisnąć przycisk Q i dostajemy się do menu podręcznego odtwarzania w którym możemy uruchomić ochronę obrazów, obrócić go, przypisać ocenę, zastosować filtry artystyczne czy zmienić rozmiar zdjęcia.
przycisk Q w trybie odtwarzania


Podsumowanie
Menu Canona 650D pozwala na szybką i bezproblemową obsługę. Bez większych problemów odnajduje interesujące nas funkcje. Na plus trzeba zaliczyć zakładkę Moje menu. Możemy także pochwalić delikatne zmiany układu graficznego. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć także trudno się do czegoś przyczepić. Do dyspozycji mamy bogate informacje, alarm prześwietlenia czy przewijanie powiększeń.

+ przejrzyste menu
+ zakładka moje menu
+ przewijanie powiększeń
+ histogram, histogram RGB
+ alarm prześwietleń
+ czytelne informacje o zdjęciu

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Fujifilm X-A7 - pierwsze wrażenia
Fujifilm X-A7 - pierwsze wrażenia
Najnowszy przedstawiciel podstawowej linii bezlusterkowców systemu Fuji X stara się zaakcentować swoje filmowe aspiracje, które dotąd nie były mocną stroną tej serii aparatów japońskiego...
7
0
Sony A9 II - pierwsze wrażenia
Sony A9 II - pierwsze wrażenia
Czy druga generacja A9 to na pewno niewielka aktualizacja, czy może jednak znaczący krok do świata zawodowych fotoreporterów? Po sesji w ośrodku sportowym, mamy już...
11
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)