Budowa i obsługa

Wiosną tego roku, z okazji targów PMA 2005 informowaliśmy o pierwszej 9-atramentowej drukarce fotograficznej, czyli modelu HP Photosmart 8750. Mieliśmy ten model ostatnio w redakcji i nie omieszkaliśmy sprawdzić, jak sprawuje się w praktyce.

Autor: Łukasz Kacperczyk

21 Październik 2005
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

3. Budowa i obsługa

HP Photosmart 8750 to duża drukarka - waży ok. 13 kg i z pewnością będzie jedynym urządzeniem, które zmieści się na biurku / stole, na którym ją postawimy. Jest dość solidnie wykonana, plastiki sprawiają wrażenie dobrej jakości, wszystkie przyciski chodzą jak należy, nic nie lata. Jedyne zastrzeżenie można mieć do wysuwanej tacki, na której ląduje wydruk - jest mało stabilna i dość łatwo można ją przypadkowo zepsuć.

HP Photosmart 8750 w całej okazałości prawie gotowy do przyjęcia papieru A3 na dolny podajnik (w celach poglądowych otworzyliśmy widoczny po prawej stronie "dopychacz" niezbędny przy druku w mniejszych formatach, jak np. 10 x 15 cm). Oczywiście jak zwykle w urządzeniu HP papier ładuje się stroną do druku w dół. Jak widać drukarka, nie zmieściła nam się nigdzie indziej, jak na podłodze.

Na górnej pokrywie znajduje się podnoszony panel sterujący z wyświetlaczem LCD. Niestety nie możemy na nim obejrzeć zdjęć znajdujących się na karcie pamięci włożonej do czytnika - możemy natomiast wydrukować indeks i potem wybrać odpowiednie zdjęcie do dużego wydruku. Obsługa jest niezwykle intuicyjna.

Po prawej karetka z wkładami z atramentem, po lewej pojemnik na niewykorzystane lub zapasowe kartridże.

Włącznik, gniazda czytnika kart i interfejs PictBridge.

Sloty na wkłady z atramentami są czytelnie oznaczone symbolami geometrycznymi. Kartridże pasują tylko do odpowiednich slotów, a na dodatek naprawdę nie da się ich pomylić, ponieważ mają takie same oznaczenia jak osłony blokujące wkłady.

Z tyłu drukarki znajduje się szczelina, służąca do ręcznego podawania sztywniejszych nośników, którym normalna droga, którą przebywają w Photosmarcie 8750 może nie służyć.

W razie zacięcia się papieru, można zdjąć tylną pokrywę i z łatwością pozbyć się kłopotliwego nośnika.

Jak widać, obsługa drukarki jest dość prosta i intuicyjna - tak naprawdę bez problemu można się obyć bez otwierania instrukcji obsługi (choć oczywiście tego nie zalecamy).

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły