BenQ SW240 - test monitora

Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.

5
Krzysztof Mularczyk
4 Grudzień 2018
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Podsumowanie

Jesteśmy pod ogromny wrażeniem możliwości tego monitora w stosunku do jego atrakcyjnej ceny. SW240 to mniejsza i tańsza kopia bardzo udanego modelu SW271 o rozdzielczości 4K UHD. Pomijając krótszą przekątną i niższą rozdzielczość, wyświetla równie dobrej jakości obraz, który w pełni zadowoli miłośników fotografii lub początkujących zawodowców. Doskonale odwzorowuje kolory, oferując bardzo szeroki gamut i jednorodną jasność panelu. W jego przypadku nie można liczyć na utrzymanie równego poziomu temperatury barwowej w całym kadrze, ale bądźmy realistami - w takiej cenie nie można mieć wszystkiego.

Sprzętowa kalibracja obrazu, intuicyjny i prosty w obsłudze program do profilowania, trzy zróżnicowane złącza sygnałowe i wbudowany czytnik kart SD, a także polskie menu oraz rewelacyjna ergonomia to kluczowe zalety tego monitora.

W porównaniu do SW271 brakuje mu jedynie funkcji, takich jak tryb HDR, czy wyświetlanie obrazów z dwóch różnych komputerów na raz, jednak większość fotografów i filmowców i tak by z nich nie skorzystała. Możemy jedynie żałować utrudnionego dostępu do wszystkich trybów obrazu oraz braku kaptura w zestawie, jednak nawet po jego dokupieniu cena pozostanie bardzo atrakcyjna.

Spis treści

Następna

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
15
2
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
6
1
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
197
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)