WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu

WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu

Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.

Podsumowanie

WD My Passport Wireless SSD dowodzi, że skuteczny i szybki backup możemy robić także będąc w terenie, w podróży czy na wakacjach. To urządzenie z założenia bardzo podobne do WD My Passport Wireless PRO - służy nie tylko jako przenośny magazyn danych, ale oferuje też możliwość zgrywania zdjęć przez czytnik kart SD 3.0, łączność Wi-Fi i wbudowaną baterię z funkcją power banku.

W wersji Wireless SSD wyeliminowano większość wad modelu PRO. Gumowa nakładka chroni obudowę przed zarysowaniami i efektami upadków z wysokości do 1 m. Zastosowanie dysku SSD sprawiło, że prędkość zgrywania zdjęć z kart pamięci oraz pracy po podłączeniu do komputera jest kilkukrotnie wyższa. Potencjalnie ograniczono w ten sposób także awaryjność, ponieważ dyski HDD z zasady są dużo mniej odporne na wstrząsy. Po połączeniu przez Wi-Fi ze smartfonem, aplikacja WD My Cloud wczytuje podgląd zdjęć, w tym z plików RAW, zatem możemy sprawnie przeglądać fotografie na dysku oraz włożonej karcie pamięci.

Niestety, dopracowania wymaga współpraca ze smartfonami. Wczytywanie dużych zdjęć jest dosyć wolne, a dysk nie wspiera mobilnych aplikacji do edycji zdjęć. Chcąc je obrobić na smartfonie czy tablecie, trzeba je najpierw pobrać. Szkoda, z pewnością można by to rozwiązać lepiej. W sprzęcie tej klasy brakuje nam też nowoczesnego, szybkiego i uniwersalnego złącza USB 3.1. Wprawdzie możemy podpiąć do dysku zewnętrzny czytnik kart, ale transfer będzie wolny, ponieważ do zgrywania służy port USB 2.0. Kupując urządzenie za 3700 zł w najdroższej wersji, można wymagać rozwiązań z najwyższej półki.

WD My Passport Wireless SSD ma swoje wady, ale to świetne urządzenie. Bez wątpienia lepsze, niż wersja PRO, ale niestety też o wiele, wiele droższe. Jeśli prędkość pracy oraz bezpieczeństwo danych jest dla Ciebie najważniejsze, a cena nie jest przeszkodą, będziesz zadowolony z WD My Passport Wireless SSD. Chcąc zaoszczędzić, warto zwrócić uwagę także na starszy model PRO, który ma identyczne funkcjonalności, jest wolniejszy, ale kosztuje nawet trzy razy mniej.

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Polecane artykuły
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
2
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0
Świat z lotu ptaka - przyglądamy się możliwościom drona Yuneec Mantis Q
5 Mar 2019
Filmowanie w 4K, fotografowanie w formacie RAW, wydajny system śledzenia, maksymalna szybkość 72 km/h i aż 33 minuty nieprzerwanego lotu. Zobaczcie czy Yuneec Mantis Q to mocny gracz w segmencie dronów.
2
Lumix S1 i S1R pod lupą!
27 Lut 2019
Pełnoklatkowe matryce, najlepszy wizjer OLED w historii, stabilizacja 6 EV i zaawansowany tryb filmowy 4K - to tylko kilka z długiej listy możliwości korpusów Lumix S. O wszystkich innych przeczytacie w poniższym tekście...
0