Loupedeck - test konsoli do Lightrooma

Loupedeck - test konsoli do Lightrooma

Loupedeck to zaawansowany kontroler, który od podstaw został zaprojektowany z myślą o programie Lightroom. Producent mówi jasno: przy jego użyciu postprodukcja będzie szybka i intuicyjna, jak nigdy wcześniej. Dziś sprawdzamy, czy te słowa znajdą potwierdzenie w praktyce.

Podsumowanie

Czego oczekiwaliśmy od konsoli Loupedeck? Przede wszystkim użyteczności, funkcjonalności, bogatej personalizacji, tego, że znacząco przyspieszy i ułatwi pracę w Lightroomie – podczas selekcji i edycji dużej ilości materiału. Pod tymi względami nie zawiedliśmy się. A więc główne zadanie kontrolera zostało spełnione.

Po przeprowadzonych testach możemy śmiało powiedzieć, że ergonomia oraz użyteczność to najmocniejsze punkty w charakterystyce Loupedeck. Dzięki przemyślanemu projektowi oraz umieszczeniu na panelu rzeczywiście najważniejszych funkcji i opcji Lightrooma, proces postrodukcji ma szansę wyraźnie przyspieszyć, jednak nie obędzie się tu bez naszego wysiłku. Użytkowania konsoli trzeba się bowiem nauczyć – zwłaszcza jeśli wcześniej przywykliśmy do nawigacji myszką.  Jednak poświęcenie swojego czasu na oswojenie zupełnie nowej ergonomii, sprawi, że w przyszłości zaoszczędzimy go o wiele więcej. Tym większa szkoda, że za wysoką funkcjonalnością konsoli nie idzie jej precyzyjne wykonanie.

Plusy

 • bardzo duża funkcjonalność
 • intuicyjny rozkład pokręteł i przycisków
 • możliwość wygodnej oceny zdjęć
 • szybka podstawowa edycja dzięki pokrętłom reprezentującym zakładkę Basic
 • szczegółowa korekta kolorystyczna dzięki suwakom HSL
 • możliwość bogatej personalizacji
 • wygodny eksport zdjęć

Minusy

 • niedopracowane wykonanie
 • słaba jakość materiałów
 • połączenie za pomocą kabla USB
 • konieczność korzystania z myszki
 • brak opcji „Previous”

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
2
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0
Świat z lotu ptaka - przyglądamy się możliwościom drona Yuneec Mantis Q
5 Mar 2019
Filmowanie w 4K, fotografowanie w formacie RAW, wydajny system śledzenia, maksymalna szybkość 72 km/h i aż 33 minuty nieprzerwanego lotu. Zobaczcie czy Yuneec Mantis Q to mocny gracz w segmencie dronów.
2
Lumix S1 i S1R pod lupą!
27 Lut 2019
Pełnoklatkowe matryce, najlepszy wizjer OLED w historii, stabilizacja 6 EV i zaawansowany tryb filmowy 4K - to tylko kilka z długiej listy możliwości korpusów Lumix S. O wszystkich innych przeczytacie w poniższym tekście...
0