Rotolight AEOS i NEO 2 - test lamp LED

Nowe oświetlacze Rotolight zdaniem producenta jeszcze lepiej odpowiadają na oczekiwania ambitnych fotografów i filmowców. Przekonajmy się co potrafią zaprezentowane niedawno modele AEOS i NEO 2.

4
Maciej Luśtyk
6 Luty 2018
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Podsumowanie

Lampy Rotolight AEOS oraz NEO 2 to bez wątpienia najbardziej zaawansowane oświetlacze LED na rynku, które dostarczają wysokiej jakości, naturalnie wyglądającego światła, pozbawionego efektu migotania i zafarbów, oraz pozwalają na bardzo precyzyjne i wygodne sterowanie jego charakterystyką.

W ich konstrukcji nadal jest miejsce na pewne usprawnienia, mimo to ze świecą szukać na rynku rozwiązań, które oferowałyby choć zbliżoną funkcjonalność. Tryb błysku czy funkcja specjalnych efektów świetlnych dla wielu osób może okazać się tu kartą przetargową, a to tylko niektóre z jej funkcji. Warto wspomnieć też, że jako jedne z niewielu lamp LED na rynku, modele AEOS i NEO 2 pozwalają na regulację temperatury barwowej w tak szerokim zakresie.

Duża funkcjonalność ma jednak swoją cenę, a konkretnie 4339 zł (AEOS) i 1799 zł (NEO 2). Dla wielu twórców może się ona okazać zbyt wysoka, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość ubogi zestaw handlowy. Zestaw filtrów jest bardzo skromny, a akcesoria takie, jak wrota, pokrowiec przeciwdeszczowy, czy nawet zewnętrzny akumulator to dodatkowe i również niemałe koszty.

Mimo wszystko osoby, które zdecydują się zainwestować w system Rotolight na pewno nie będą zawiedzione. Pod względem jakości wykonania, funkcjonalności i dostarczanego światła to produkt z wyższej półki.

W ofercie producenta znajdują się także zestawy lamp NEO Kit (3 lampy) oraz AEOS Kit (2 lampy), w których znajdziemy także dedykowane statywy, bogatsze zestawy filtrów oraz futerały do przenoszenia sprzętu.

 

Spis treści

Następna

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
18
1
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)