Tamrac Apache - test torby

Apache to jeden z bardziej kompaktowych modeli, jaki możemy znaleźć w ofercie firmy Tamrac. Jednak czy połączy on funkcjonalność torby fotograficznej z uniwersalnością toreb miejskich? Sprawdźmy.

3
Michał Chrzanowski
6 Czerwiec 2017
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Podsumowanie

Wytrzymała i niezawodna - te słowa najlepiej opisują testowany przez nas model Tamrac Apache 4.2. A to dlatego, że torba została wykonana z wyjątkowo odpornych materiałów. Towarzyszyła nam każdego dnia pracy, zabieraliśmy ją na liczne wyjazdy i sesje w plenerze, a mimo to nie znać na niej choćby najmniejszych śladów użytkowania. Natomiast w kwestii designu producent niczym nie szokuje i nie zaskakuje. Jest minimalistycznie i schludnie. Trzeba także zaznaczyć, że torba znacznie lepiej prezentuje się w rzeczywistości niż na zdjęciach, które niestety nie oddają w pełni jej uroku.

Spore zaskoczenie to także pojemność. Mimo niewielkich rozmiarów do wnętrza Apache zmieściliśmy całkiem sporo sprzętu - pełnoklatkową lustrzankę z dwoma obiektywami, liczne akcesoria i rzeczy osobiste. A to znacznie więcej niż deklaruje producent. Czy w takim razie są jakieś wady? Tak, ale na szczęście drobne. Głównie zabrakło nam wyjmowanego insertu, dzięki któremu szybciej moglibyśmy przekształcić model Apache w zwykłą torbę do codziennego użytku.

Zalety

  • bardzo dobra jakość wykonania
  • dobre zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi
  • dużo dodatkowych kieszeni
  • spora pojemność (jak na tak niewielką torbę)
  • wygodny naramiennik i uchwyt ręczny
  • pokrowiec przeciwdeszczowy dołączany do zestawu

Wady

  • brak wyjmowanego insertu
  • pokrowiec przeciwdeszczowy nie jest przyczepiony do torby

Spis treści

Następna

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
77
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
8
1
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
197
0