Feiyu Tech G5 - Podsumowanie

Najnowszy gimbal Feiyu-Tech ma być najlepszym wyborem dla osób szukających możliwie najbardziej uniwersalnego i poręcznego stabilizatora dla swoich kamer sportowych. Sprawdzamy jak wypada na tle konkurencji i czy wart jest swojej ceny.

Autor: Maciej Luśtyk

27 Styczeń 2017
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Feiyu G5 to z pewnością jeden z najbardziej atrakcyjnych i uniwersalnych gimbali na rynku. Ma właściwie wszystko, czego od podobnego urządzenia mogą oczekiwać użytkownicy, a do tego jest wyjątkowo kompaktowy i poręczny, nie mówiąc już o robiącym bardzo dobre wrażenie wykonaniu. Na ogromną pochwałę zasługuje pojemna bateria, która pozwoli na 8 godzin ciągłej pracy oraz możliwość zasilania za jej pomocą podpiętej do gimbala kamery, co znacznie wydłuży możliwy czas filmowania. Nie można też zapomnieć o bardzo intuicyjnym systemie sterowania, wygodnym systemie mocowania kamery i gwintom statywowym, dzięki którym przy pomocy niedrogiej przejściówki bez problemu podepniemy stabilizator do większości mocowań GoPro.

Pod względem samej stabilizacji obrazu gimbal wypada ogólnie dobrze, choć w kwestii kompensacji drgań i płynności panoramowania ustępuje jednak konkurencyjnemu Removu S1. Różnica ta jest jednak stosunkowo niewielka. Gimbal konkurencji natomiast lepiej wypada pod względem wodoodporności, bo o ile nowy G5 uszczelniony został przed zachlapaniami, to z funkcji tej skorzystamy wyłącznie w przypadku nowej kamery HERO5. Nie zamontujemy bowiem do niego wcześniejszych modeli w wodoodpornej obudowie.

Kłopotów dostarczyła nam również próba aktualizacji firmware’u za pomocą dedykowanej aplikacji, która zablokowała gimbal w trybie uśpienia i wymagała ponownego wgrania oprogramowania za pośrednictwem komputera, przy czym okazało się, że służący do tego program dostępny jest wyłącznie na system Windows.

Mimo wszystko najnowszy gimbal Feiyu G5 z pewnością będzie cieszył się popularnością, tak jak i poprzednie modele z serii. Z konkurencja wygrywa bowiem ceną, która większości osób będzie w stanie zrekompensować delikatnie mniej płynną stabilizację. Trzeba też dodać, że G5 wyprzedza konkurencję także pod względem zakresu ruchów i możliwości zdalnego sterowania (rozbudowana aplikacja mobilna), a przy tym jest znacznie mniejszy i wygodniejszy, co na pewno docenią osoby, które chciałyby z niego korzystać na co dzień.

Plusy i minusy:

+ kompaktowa i lekka konstrukcja

+ metalowa, uszczelniana obudowa

+ szybka reakcja na ruchy

+ gimbal nie traci kalibracji nawet przy dynamicznych ruchach

+ możliwość zasilania kamery z poprzez gimbal

+ pojemna bateria 3000 mAh pozwala na 8 godzin pracy

+ aplikacja mobilna z możliwością precyzyjnej kalibracji gimbala i zdalnego sterowania

+ większy niż u konkurencji zakres ruchów

+ przycisk selfie

+ gwinty statywowe pozwalają na łatwy montaż do mocowań GoPro

 

- próba aktualizacji oprogramowania przez aplikację może zablokować urządzenie

- program do aktualizacji firmware'u dostępny wyłącznie na Windowsa

- brak adaptera do mocowań GoPro w zestawie

- brak możliwości podłączenia kamer w wodoodpornej obudowie

- mniej efektywna stabilizacja niż w przypadku gimbala konkurencji

- ograniczony zakres ruchów w przechyle w przypadku podpięcia kamery HERO5

 

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)