Rotolight NEO - test lampy LED

Na polski rynek wkraczają produkty marki Rotolight, a wśród nich poręczny LED-owy oświetlacz Rotolight Neo. Według zapewnień producenta, ma on wyznaczać nowe standardy w branży. Sprawdzamy, czy rzeczywiście tak jest.

Autor: Maciej Luśtyk

13 Grudzień 2016
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Firma Rotolight od kilku lat stara się ugruntować swoją pozycję na rynku akcesoriów filmowych, wprowadzając ciekawe lampy mające konkurować z produktami takich marek jak Aputure, Dedo, Manfrotto, Westcott czy Kino Flo. Jedną z najciekawszych pozycji w ofercie producenta dla osób zainteresowanych pracą ze światłem stałym są zaprezentowane pod koniec 2014 roku lampy Rotolight NEO, które właśnie trafiają na nasz rynek.

Lampy NEO, wyposażone w dwutonowe diody LED o mocy 1077 luksów (mierzone w odległości 1m od lampy), z możliwością regulacji temperatury barwowej w zakresie 3150-6300 K mają być uniwersalnym źródłem stałego światła, które sprawdzi się nie tylko jako standardowy oświetlacz podczas nagrywania wywiadów, ale także jako lampa, którą z powodzeniem wykorzystamy nawet przy bardziej skomplikowanych scenach i przy sesjach fotograficznych. W niewielkiej obudowie zamyka bowiem naprawdę wiele funkcji.

Na polskim rynku za lampę zapłacimy 1689 zł brutto.

W zestawie handlowym znajdziemy:

  • lampę Rotolight NEO
  • futerał
  • 4 nakładki modyfikujące
  • zasilacz
  • instrukcję
  • mocowanie do stopki aparatu
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)