Podsumowanie 

Wygląd retro, solidne wykonanie oraz sporo miejsca na sprzęt fotograficzny – to tylko niektóre cechy torby Vinta 370. Sprawdźmy zatem, czy propozycja firmy Ideer dobrze sprawdzi się w roli torby miejskiej przeznaczonej dla wymagającego fotografa.

Autor: Michał Chrzanowski

30 Styczeń 2015
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

4. Podsumowanie

Ideer Vinta 370 została zaprojektowana z myślą o entuzjastach fotografii, którzy poza funkcjonalnością cenią także niepowtarzalny styl. Jej design retro i doskonałe wykończenia sprawiają, że testowana torba może być dobrym wyborem dla nowoczesnego, mobilnego fotografa.

Z drugiej strony nie ma mowy o żadnych kompromisach. Niepozorna Vinta 370 jest nadal w pełni funkcjonalną torbą fotograficzną, w której przenoszony sprzęt będzie bardzo dobrze zabezpieczony. Poza aparatem i obiektywami zmieścimy w niej jeszcze tablet lub laptop, dyski pamięci, ładowarki oraz różnego rodzaju przejściówki. To wszystko składa się na fakt, że Vinta 370 może stać się nieodłącznym towarzyszem każdego fotografa.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Niestety do ideału torby miejskiej odrobinę jej brakuje. Producent nie wyposażył modelu w małe wewnętrzne kieszonki przeznaczone na drobne akcesoria. Dlatego też możemy mieć pewien kłopot przy chowaniu na przykład kart pamięci. Do tego celu możemy użyć jednej z zewnętrznych kieszeni albo wewnętrznej zamykanej kieszeni przeznaczonej na dokumenty. Oba rozwiązania są jednak mało wygodne i w rezultacie karty zostaną pozostawione luzem.

Podsumowując wszystkie plusy i minusy musimy stwierdzić, że Ideer Vinta 370 to bardzo dobra propozycja dla osób, które poszukują stylowego połączenia torby miejskiej i fotograficznej. Optimum to przenoszenie lustrzanki z jednym obiektywem lub bezlusterkowca z dwoma stałkami. Dzięki temu aparat zawsze będziemy mieć pod ręką, a w torbie pozostanie jeszcze sporo miejsca na rzeczy codziennego użytku.

Cena torby w oficjalnej dystrybucji to około 350 zł.

Zalety:

+ jakość wykonania

+ ciekawy design retro

+ dyskretny wygląd

+ dobre zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi

+ cichy mechanizm zapisania torby na magnesy

+ wygodny system nośny (zwłaszcza naramiennik dostosowujący się do kształtu ramienia)

+ cztery zewnętrzne zamykane kieszenie na akcesoria

+ dobre wykonanie części skrywającej sprzęt fotograficzny

+ wyciągany wkład z przegródkami na sprzęt fotograficzny

+ spora pojemność pomimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych

Wady:

- brak dołączonego pokrowca przeciwdeszczowego

- zbyt płytkie boczne kieszenie

- brak małych kieszonek przeznaczonych na mniejsze akcesoria na przykład karty pamięc

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)