Mikro Cztery Trzecie

Wszystkie artykuły z tagiem: "Mikro Cztery Trzecie" w serwisie fotopolis.pl:
Lumix G Vario 14-45 mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. - test obiektywu
Aparat Panasonic G1, z którym sprzedawany jest obiektyw LUMIX G VARIO 14-45 mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S., to najmniejszy cyfrowy aparat z wymiennymi obiektywami na rynku. Konstruktorzy testowanego "kita" stanęli przed trudnym zadaniem stworzenia małej i lekkiej konstrukcji. Podczas testu sprawdzimy jak udało im się to pogodzić z parametrami optycznymi.
28 Kwi 2009
Mariusz Zach
0
Kolejny adapter do Mikro Cztery Trzecie
Firma Cosina, do której aktualnie należy między innymi marka Voigtländer poinformowała o wprowadzeniu na rynek adaptera umożliwiającego przypięcie niektórych obiektywów firmy Carl Zeiss i właśnie Voigtländer do korpusów systemu Mikro Cztery Trzecie.
28 Kwi 2009
Michal Grzegorczyk
0
Lumix G Vario 7-14 mm f/4 ASPH. - Mikro Szeroki Kąt
PMA 09 Drugim obiektywem systemu Mikro Cztery Trzecie zaprezentowanym przez Panasonika na trwających targach PMA jest szerokokątny zoom 7-14 mm f/4. Użytkownicy, którzy przeskoczyli na system Mikro Cztery Trzecie z typowych kompaktów, mogą być zdumieni, jak wiele można uchwycić w jednym kadrze.
3 Mar 2009
Michal Grzegorczyk
0
Lumix G Vario  14-140 mm f/4-5,8 ASPH./Mega O.I.S. - stworzony do kręcenia
PMA 09 Równolegle z nowym Lumiksem GH1 Panasonic zaprezentował obiektyw stworzony z myślą o kręceniu filmów. Oprócz dużego zakresu ogniskowych wyróżnia go cicha praca mechanizmu autofokusa, stabilizacja obrazu i płynna regulacja przysłony - wszystko po to, by kręcenie filmów było przyjemnością.
3 Mar 2009
Michal Grzegorczyk
0
Panasonic Lumix DMC-GH1 - zapowiedziane filmy HD
PMA 09 Po premierze Lumiksa G1 podniosły się głosy, że brakuje mu funkcji nagrywania filmów. Producent zapowiedział wtedy, że za kilka miesięcy pokaże drugi korpus Systemu Mikro Cztery Trzecie, który taką funkcję będzie posiadał. Jak się można było tego spodziewać, na miejsce premiery wybrane zostały targi PMA. Zapowiedzi stały się faktem - Lumix DMC-GH1 ujrzał światło dzienne.
3 Mar 2009
Michal Grzegorczyk
0
Adaptery do systemu Mikro Cztery Trzecie
Choć w systemie Mikro Cztery Trzecie nie ma na razie zbyt wielu modeli aparatów, niezależni producenci już teraz biorą się za opracowywanie wszelkich dodatków. Firma Novoflex zaprezentowała adapter umożliwiający zastosowanie obiektywów Leica M z aparatami nowego systemu. W przygotowaniu są kolejne adaptery.
8 Gru 2008
Michal Grzegorczyk
0
Panasonic Lumix G1 - pierwsza hybryda z systemu Mikro Cztery Trzecie!
Zapowiedź systemu Mikro Cztery Trzecie pojawiła się kilka tygodni temu i wywołała spore poruszenie wśród użytkowników. Dziś słowa zamieniły się w konkretny produkt - Panasonic Lumix G1. 12-megapikselowa matryca, 3-calowy obrotowy ekran LCD, wielkość kompaktu, dostępność funkcji łatwa jak w lustrzankach i możliwość wymiany obiektywów - taka mieszanka jeszcze niedawno wydawała się nierealna.
12 Wrz 2008
Michal Grzegorczyk
0
LUMIX G VARIO 14-45 mm F3.5-5.6 i 45-200 mm F4.0-5.6 - nowy system, nowe szkła
Zaprezentowanie aparatu z nowego systemu Mikro Cztery Trzecie nie mogło się obejść bez równoczesnego wprowadzenia podstawowych obiektywów z nowym bagnetem - tak też się stało LUMIX G VARIO 14-45 mm F3.5-5.6 S i 45-200 mm F4.0-5.6 to zestaw amatorskich zoomów ze stabilizacją, które kryją odpowiednik małoobrazkowego zakresu 28-400 mm
12 Wrz 2008
Michal Grzegorczyk
0
Mikro Cztery Trzecie - wymienna optyka, brak lustra
Firmy Olympus i Panasonic zapowiedziały wdrożenie nowego systemu Mikro Cztery Trzecie opartego na dotychczas rozwijanym systemie Cztery Trzecie. Choć rozmiar matrycy pozostanie taki sam, inne znaczące zmiany konstrukcyjne pozwolą zredukować wagę i rozmiary nowych aparatów. Najważniejszą wymieniliśmy w tytule - brak lustra. Nie zniknie natomiast możliwość zmieniania obiektywów.
5 Sie 2008
Michal Grzegorczyk
0