Sony

Wszystkie artykuły z tagiem: "Sony" w serwisie fotopolis.pl:
Dział produkcji matryc Toshiby w rękach Sony?
Sony, największy producent matryc, chce jeszcze bardziej zmonopolizować rynek. Za 165 milionów dolarów zamierza wykupić równoległy dział od Toshiby. Negocjacje są już na ostatniej prostej.
27 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Wysokoczułe matryce Sony Starvis umożliwią filmowanie przy świetle zastanym nocą
Raptem dwa miesiące temu Canon zaprezentował kamerę ME20F-SH, wyposażoną w matrycę oferującą czułości rzędu 4 mln ISO, a już teraz Sony prezentuje swoją propozycję w tym temacie. Wysokoczuła matryca Sony Starvis ma umożliwiać bezproblemowe filmowanie nocą.
27 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony RX1R II - 42 MP w pełnoklatkowym kompakcie
Firma Sony zaprezentowała dziś drugą generację pełnoklatkowego kompaktu. Model RX1R II posiada 42,4-megapikselowy pełnoklatkowy przetwornik obrazu wykonany w technologi BSI, obiektyw Zeiss Sonar T* 35 mm f/2 oraz szybki system autofokusa.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Nowe obiektywy Vogitlander z mocowaniem E - znamy więcej szczegółów
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że wiosną 2016 roku (nie podano dokładnej daty) będziemy świadkami pojawienia się na rynku trzech pełnoklatkowych obiektywów Vogitländera, które będą kompatybilne z bezlusterkowacami Sony z mocowaniem E. Niestety podczas zapowiedzi obiektywów producent nie podał zbyt dużej liczby informacji. Dziś wiemy już nieco więcej.
14 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Vogitländer zapowiedział nowe obiektywy z mocowaniem Sony E
Dobra informacja dla fotografów korzystających z aparatów Sony z mocowaniem E. Przed chwilą firma Vogitländer zapowiedziała trzy nowe pełnoklatkowe obiektywy. Szerokokątne stałki 10 mm f/5.6, 12 mm f/5.6 i 15 mm f/4.5 będą dostępne na rynku na wiosnę 2016 roku.
9 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Sony przekształci dział produkcji matryc w osobną firmę
Wraz z początkiem 2015 roku Sony postawiło na restrukturyzację firmy i podzielenie jej poszczególnych segmentów na mniejsze, autonomiczne jednostki. Od wiosny 2016 roku osobną firmą stanie się przynoszący ogromne zyski dział produkcji matryc. Czy to dobre posunięcie?
7 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
TAMRON SP 35 MM F/1.8 DI VC USD I 45 MM F/1.8 DI VC USD - znamy polskie ceny
Niespełna miesiąc temu Tamron zaprezentował obiektywy SP 35 mm f/1,8 Di VC USD i SP 45 mm f/1,8 Di VC USD - dwie pełnoklatkowe stałki adresowane do profesjonalnych fotografów. Dziś poznaliśmy ich ceny w jakich będą sprzedawane na polskim rynku.
24 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Sony A7R II - nowe oprogramowanie w wersji 1.10
Firma Sony udostępniła aktualizację oprogramowania dla flagowego modelu A7R II. Firmware w wersji 1.10 wprowadza kilka ważnych usprawnień.
22 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Sony wprowadza 14-bitowe RAW-y do modeli A7S II, A7R II i innych
Dobra wiadomość dla posiadaczy aparatów z systemu A7. Sony posłuchało głosu swoich użytkowników ma zamiar umożliwić zapis zdjęć jako 14-bitowe, nieskompresowane RAW-y. Funkcję zobaczymy najpierw w zaprezentowanym ostatnio modelu A7S II. Do pozostałych aparatów opcja ta będzie wprowadzana wraz z aktualizacjami. Pojawić mają się też nowe obiektywy.
16 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony pracuje nad niedrogimi matrycami, które pozwolą na rejestrację obrazu z prędkością 1000 kl./s
Japoński producent w ostatnim czasie wyrasta na monopolistę wśród producentów matryc. Dane z zeszłego roku mówią o 40-procentowym udziale w rynku, a firma z pewnością szykuje się na więcej. Być może za sprawą Sony będziemy świadkami kolejnej rewolucji w fotografii cyfrowej. Jak dowiadujemy się z artykułu w serwisie Bloomberg Business, producent pracuje nad niedrogimi matrycami pozwalającymi na rejestrację obrazu w superzwolnionym tempie.
14 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0