Fotoplastikon

Wszystkie artykuły z tagiem: "Fotoplastikon" w serwisie fotopolis.pl:
Fotografie Warszawy z początku XX wieku w Fotoplastikonie Warszawskim
Zapraszamy na wernisaż wystawy "Zapiecek, Rybaki, Kanonie...", który odbędzie się 26 lipca o godz. 19.00. W Fotoplastikonie Warszawskim zobaczycie stereoskopowe fotografie warszawskiej Starówki z początku XX wieku autorstwa Zdzisława Marcinkowskiego. Uroczystego otwarcia wystawy dokona Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Na wernisażu będzie można również posłuchać kilku utworów muzycznych w wykonaniu Roberta Lipki, akordeonisty i wokalisty, który zagra i zaśpiewa...
24 Lip 2012
Marcin Grabowiecki
0
Morowe Panny w Fotoplastikonie Warszawskim
Muzeum Powstania Warszawskiego i Fotoplastikon Warszawski zapraszają na wystawę będącą opowieścią o tytułowych "Morowych Pannach" - czyli kobietach silnych świadomych i szczęśliwych, od początku XX wieku, aż po chwilę obecną. Zdjęcia pochodzące ze zbiorów własnych Fotoplastikonu, prezentowane będą do 25 lipca w Fotoplastikonie Warszawskim.
16 Lip 2012
Marcin Grabowiecki
0
Japonia z lat 60. w Fotoplastikonie Warszawskim
Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Fotoplastikon Warszawski zapraszają na wystawę trójwymiarowych zdjęć Japonii z lat 60., która będzie prezentowana od 24 lutego, codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków w godz. 10:00-18:00, w Al. Jerozolimskich 51 w Warszawie. Otwarcie w czwartek, 23 lutego o godz. 19:00.
22 Lut 2012
Marcin Grabowiecki
0
Zdjęcia erotyczne z początku XX wieku w Fotoplastikonie Warszawskim
Zdjęcia erotyczne z początku XX wieku ponownie zagoszczą w Fotoplastikonie Warszawskim w dniach 3-4 lutego. Przez dwa wieczory prezentowana będzie wystawa pokazująca piękno kobiecego ciała uchwycone na 48 niezwykłych fotografiach. Wystawa będzie czynna w godz. 20:00-21:00. Bilety w cenie 8 zł są do nabycia w Fotoplastikonie Warszawskim. Liczba miejsc ograniczona!
24 Sty 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Impresje z tatrzańskich szlaków" Katarzyny i Borysa Wasiuków w Warszawie
"Impresje z tatrzańskich szlaków" to wystawa trójwymiarowych zdjęć Tatr, która będzie prezentowana w Fotoplastikonie Warszawskim od 26 stycznia. Autorami fotografii są, inicjatorzy powstania Polskiego Klubu Stereoskopowego, Katarzyna i Borys Wasiukowie. Zdjęcia zostały wykonane w latach 1992-2011 i prezentują widoki z górskich wędrówek po polskich i słowackich Tatrach.
19 Sty 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Ludzie Starówki" - fotografie powstańcze i obozowe Wiesława Chrzanowskiego
Wystawę powstańczych fotografii Wiesława Chrzanowskiego możemy oglądać już od dziś, 2 sierpnia w Fotoplastikonie Warszawskim. To ważne świadectwo tamtego czasu będzie dostępne dla odwiedzających do 10 września 2011.
2 Sie 2011
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa trójwymiarowych zdjęć Warszawy w Fotoplastikonie Warszawskim
Już od jutra, 7 lipca, w Fotoplastikonie Warszawskim będziemy mogli oglądać wystawę trójwymiarowych zdjęć Warszawy wykonanych z wysokości 10. piętra przez znanego dziennikarza i fotografa stolicy - Pawła Lorocha.
6 Lip 2011
Marcin Grabowiecki
0
Kanadyjczyk w Warszawie. Stereoskopowy obraz stolicy lat 60.
Wystawa "Canadian Photographer In Warsaw" to zapis podróży po Warszawie lat 60. nieznanego Kanadyjczyka. Tajemniczy autor (lub autorka) slajdów odbył spacer po wielu zakątkach stolicy takich jak Stare Miasto, Wilanów, Łazienki, ale również mniej turystycznych miejscach, wśród których znalazły się: Stadion Dziesięciolecia czy MDM, ukazując życie codzienne ówczesnych mieszkańców stolicy. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 26 maja o godz. 19:00 w Fotoplastikonie Warszawskim. Wstęp wygłosi Jerzy...
25 Maj 2011
Marcin Grabowiecki
0
Zdjęcia erotyczne z początku XX wieku ponownie w Fotoplastikonie Warszawskim
Zdjęcia erotyczne z początku XX wieku będziemy mogli zobaczyć w oficynie kamienicy w al. Jerozolimskich 51 w Warszawie 29 i 30 kwietnia. Wystawa pokazująca piękno kobiecego ciała uchwycone na 48 niezwykłych fotografiach będzie prezentowana jedynie przez dwa wieczory, w godz. 20:00-22:00. Bilety do nabycia w Fotoplastikonie Warszawskim. Liczba miejsc ograniczona!
14 Kwi 2011
Marcin Grabowiecki
0
Stereoskopowa podróż po zakątkach Albanii w Fotoplastikonie Warszawskim
Od piątku, 25 marca w Fotoplastikonie Warszawskim możemy oglądać pochodzące z lat 50. zdjęcia Albanii. Są one zapisem podróży anonimowego autora po niemal całym kraju. Na zdjęciach obok pozostałości starożytnych budowli zobaczymy także strzeliste wieże średniowiecznych minaretów, ruchliwe ulice Tirany oraz skąpane słońcem zakątki Butrinti i Gijokaster. Wernisaż 24 marca o godz. 19:00.
23 Mar 2011
Marcin Grabowiecki
0