Fotoplastikon

Wszystkie artykuły z tagiem: "Fotoplastikon" w serwisie fotopolis.pl:
"Bez gorsetu, turniury i pantalonów..." czyli odrobina erotyki w Fotoplastikonie Warszawskim
W związku z kończącym się karnawałem Fotoplastikon Warszawski przygotował niepowtarzalną atrakcję. Przez dwa wieczory prezentowana będzie wystawa pokazująca piękno kobiecego ciała uchwycone na 48 niezwykłych fotografiach z przełomu XIX i XX wieku. Wystawa czynna tylko 4 i 5 marca 2011 w godz. 21:00-22:00, w oficynie kamienicy przy Al. Jerozolimskich 51. Specjalne bilety w cenie 8 zł do nabycia w Fotoplastikonie Warszawskim. Liczba miejsc ograniczona.
1 Mar 2011
Marcin Grabowiecki
0
"XIX-wieczne kurioza" Jacka Dehnela w Fotoplastikonie Warszawskim
"XIX-wieczne kurioza" to wystawa zdjęć stereoskopowych z kolekcji Jacka Dehnela - poety i prozaika, autora publikacji "Fotoplastikon". Od 24 lutego w Fotoplastikonie Warszawskim możemy oglądać zbiór fotografii rzeczy dziwnych, oryginalnych i niesamowitych, opatrzony niesztampowymi komentarzami Dehnela.
23 Lut 2011
Marcin Grabowiecki
0
"Znajomi z trzeciego wymiaru" w Fotoplastikonie Warszawskim
"Znajomi z trzeciego wymiaru" to wystawa prezentująca portrety osób w różnych latach i okolicznościach związanych z Fotoplastikonem Warszawskim. Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Gajewskiego i Macieja Szala, wykonane specjalną techniką fotografowania stereoskopowego, przedstawiają historię tego niezwykłego miejsca stolicy przez pryzmat różnych postaci i osobowości. Zdjęcia będzie można oglądać od 9 grudnia w Fotoplastikonie Warszawskim.
8 Gru 2010
Marcin Grabowiecki
0
"Szeroki krąg" Wojtka Wieteski w Fotopolastikonie Warszawskim
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na wystawę Wojtka Wieteski zatytułowaną "Szeroki krąg". Od 16 stycznia w Fotopolastikonie Warszawskim będziemy mogli oglądać efekty zrealizowanego w trójwymiarowej technice projektu, do którego fotograf zaprosił ważnych dla siebie ludzi.
12 Sty 2010
Marcin Grabowiecki
0
Warszawa (od)budowana - fotografie Zbigniewa Szczypki w Fotoplastikonie Warszawskim
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę fotografii Zbigniewa Szczypki "Warszawa (od)budowana. Lata 50' i 60' w fotografiach trójwymiarowych.".
29 Cze 2009
Michal Grzegorczyk
0
Wojtek Wieteska sfotografuje warszawiaków dla Fotoplastikonu Warszawskiego
Każdy kto ma ochotę wziąć udział w ciekawym projekcie fotograficznym realizowanym przez Wojtka Wieteskę powinien jutro (25 czerwca) o godzinie 13:00 pojawić się na warszawskim Placu Konstytucji. Fotograf będzie uwieczniał warszawiaków w technice stereoskopowej. Zdjęcia zostaną później zaprezentowane w Fotoplastikonie Warszawskim.
24 Cze 2009
Michal Grzegorczyk
0
Współczesna Warszawa według Chrisa Niedenthala w Fotoplastikonie
Fotoplastikon Warszawski zaprasza na wystawę "Warszawa" Chrisa Niedenthala. Trójwymiarowe fotografie ukazują codzienność stołecznych ulic. Zostały wykonane tradycyjnymi metodami, za pomocą zabytkowego aparatu stereoskopowego marki Kodak. Wystawę będzie można oglądać do 24 czerwca. Polecamy!
25 Maj 2009
Michal Grzegorczyk
0
Wyprawa na Spitsbergen - prezentacja w Fotoplastikonie
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na nową wystawę w Fotoplastikonie. Od 19 marca prezentowany będzie cykl stereoskopowych fotografii dokumentalnych z polskiej, pionierskiej wyprawy na Spitsbergen. Wystawę będzie można oglądać do 25 kwietnia.
17 Mar 2009
ms
0
Paryż, którego już nie ma - wystawa w Fotoplastikonie Warszawskim
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na kolejną wystawę w Fotoplastikonie. "Paryż, którego już nie ma" to tytuł prezentacji 48 steoreskopowych fotografii, na których pokazywane są widoki miasta z drugiej połowy XIX i pierwszej połowy XX wieku. Zdjęcia podpisano w języku polskim i francuskim. Wystawę można oglądać do 14 marca.
15 Sty 2009
ms
0
Eksperyment w Fotoplastikonie Warszawskim
Kilka dni temu dwóch fotografów: Krzysztof Gajewski i Maciej Szal przeprowadziło próbę umieszczenia w Fotoplastikonie Warszawskim zdjęć wykonanych lustrzankami cyfrowymi. Przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów udało się uzyskać pożądany efekt obrazu trójwymiarowego. Fotoplastikon Warszawski rozpoczyna tym samym przygotowania do nowego projektu. Z pomocą technologii cyfrowej ma zostać zrealizowana wystawa, która opowie o przekroju polskiego społeczeństwa.
23 Gru 2008
ms
0