2019

Wszystkie artykuły z tagiem: "2019" w serwisie fotopolis.pl:
"Kibel jak z zamkniętego dworca na prowincji". Niewidoczna codzienność Warszawy na zdjęciach Ewy Meissner w Pix.House
Już w najbliższy czwartek stolica zawita do Poznania. Wystawa "Warszawa 2008 - 2018” to zbiór osobistych migawek z życia stolicy, wykonanych na przestrzeni ostatniej dekady, ukazujących mniej oczywistą naturę miasta.
7 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
0
Chcesz przetestować pełnoklatkowe bezlusterkowce Panasonic? Przyjdź na premierę aparatów Lumix S
Producent zaprasza wszystkich zainteresowanych na oficjalną polską premierę nowych pełnoklatkowych bezlusterkowców z serii Lumix S. Na uczestników czeka możliwość przetestowania sprzętu oraz wykład znanego fotografa Jonasa Borga. Liczba miejsc ograniczona
7 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
0
Polacy zwycięzcami konkursu Magnum Photos. Oto współczesny portret ludzkości
W 2018 roku Magnum Photos i British Journal of Photography wystartowali z konkursem Portrait of Humanity, którego celem jest stworzenie jednej z najbardziej perspektywicznych wystaw zbiorowych w historii fotografii. Dziś poznaliśmy zdjęcia, które posłużą do zbudowania współczesnego obrazu ludzkości. Wśród zwycięzców grono Polaków.
7 Maj 2019
Maciej Luśtyk
0
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2019 wystartował. Zobacz mapę festiwalu
Już jutro Kraków zamienia się w fotograficzną stolicę Polski. Zobacz mapę wystaw i przeczytaj o najbliższych wydarzeniach.
6 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
0
Czy Adobe podniesie cenę Planu Fotograficznego? Producent testuje nowe oferty
Czy już niebawem należy spodziewać się znacznego wzrostu cen za usługi z pakietu Creative Cloud? W ramach ostatnich testów producent oferował Plan Fotograficzny w dwukrotnie wyższej cenie niż zwykle.
6 Maj 2019
Maciej Luśtyk
13
Szukasz darmowych zdjęć? Wyszukiwarka Creative Commons da ci dostęp do ponad 300 mln obrazów na licencji CC
W dobie publikacji internetowych, obrazy na licencji creative commons często okazują się zbawieniem dla osób z ograniczonym budżetem, których nie stać na licencjonowanie zdjęć z popularnych stocków. Teraz nareszcie otrzymujemy ich wygodną wyszukiwarkę.
6 Maj 2019
Maciej Luśtyk
0
Odwrócony Polaroid Originals OneStep 2 w wersji Stranger Things
To nie prima aprilis. Odwróconą, nawiązującą do popularnego serialu edycję aparatu, wraz z kolekcjonerskim filmem natychmiastowym od dzisiaj możecie znaleźć w sklepach fotograficznych. Według producenta, aparat “przewrócić ma nasz świat do góry nogami”.
6 Maj 2019
Maciej Luśtyk
0
6 kroków do lepszych zdjęć makro - porady Sebastiana Janickiego
Kiedy najlepiej fotografować, dlaczego warto znać swoich „modeli”, jak unikać częstych błędów i wreszcie co zrobić, by tchnąć w zdjęcia nieco magii na etapie obróbki? O tajnikach makrofotografii opowiada fotograf z wieloletnim stażem w świecie makrofotografii, Sebastian Janicki.
6 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
1
Jak dobrać odpowiedni sprzęt i akcesoria do fotografii makro - radzi Sebastian Janicki
W końcu po prawie pół roku złej pogody możemy poczuć pierwszy ciepły wiatr na swojej twarzy. Nastaje wiosna - najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z fotografią makro. Pierwszy etap to wybór sprzętu. W co warto zainwestować, a na czym lepiej zaoszczędzić radzi Sebastian Janicki.
27 Kwi 2019
Redakcja Fotopolis
0
Pokaż zdjęcia kuratorce z Tate Modern - ruszył nabór do przeglądu portfolio w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie
Chcesz aplikować do szkoły fotograficznej, nie możesz zdecydować się w jakim kierunku podążyć ze swoją fotografią, a może po prostu potrzebujesz porady na temat projektu nad którym pracujesz? Weź udział w 14. przeglądzie portfolio Miesiąca Fotografii w Krakowie.
26 Kwi 2019
Redakcja Fotopolis
0