fotografia portretowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia portretowa" w serwisie fotopolis.pl:
Jak ustawiać do zdjęć osoby niebędące profesjonalnymi modelami?
Zajmując się fotografią modową, lub portretem nie zawsze mamy do czynienia z profesjonalnymi modelami, zwłaszcza na początku naszej przygody z fotografowaniem. Często w rolę modeli wcielają się wtedy nasi przyjaciele. Te wideoporadniki pokazują jak nimi pokierować, by uzyskać profesjonalne rezultaty.
9 Sie 2017
Maciej Luśtyk
1
Niewymuszona naturalność, czyli „18” Karoliny Wilczyńskiej
Warszawskie Patio Kredytowa zaprasza na wystawę młodej fotograf Karoliny Wilczyńskiej, specjalizującej się w portrecie i fotografii mody.
8 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
"Nie lubię stać blisko" - rozmowa ze Stanisławem Surmanem
Samouk, którego hobby przekształciło się w pracę zawodową. Doceniany portrecista, a od niedawna ambasador jednego z producentów. O dylematach, sensie i potrzebie istnienia fotografii portretowej rozmawiamy ze Stanisławem Surmanem.
31 Lip 2017
Maciej Luśtyk
7
Jak sprawić, by nasze portrety stały się dziełami sztuki? Ten wykład to kompleksowy wgląd w pracę nad sesją
Tego dowiecie się z wideoporadnika Lindsay Adler, która poświęca niemal 2 godziny, by podzielić się cennymi radami na temat całego procesu pracy nad sesją portretową, od wstępnego pomysłu, aż po postprodukcję.
17 Lip 2017
Maciej Luśtyk
0
Lensbaby Velvet 85 mm f/1.8 - portretowy obiektyw soft focus z funkcją makro
Oferta efektowych obiektywów Lensbaby powiększyła się o kolejny model z serii Velvet. Tym razem jest to portretówka, która spełni również funkcje obiektywu makro.
27 Cze 2017
Maciej Luśtyk
2
Kropla wody zamiast obiektywu? Tak powstała wyjątkowa seria portretów
Czy możliwe jest zastąpienie skomplikowanej optyki obiektywu zwykłą wodą? Tak właśnie zrobiła Robin de Puy przy tworzeniu swojej ostatniej serii portretów. Oto efekty.
19 Cze 2017
Maciej Luśtyk
2
Naucz się operować światłem jak fotografowie National Geographic
Publikacje National Geographic to gwarancja świetnych fotografii i przykład perfekcyjnego operowania światłem, zarówno tym błyskowym jak i zastanym. Fotograf Bob Holmes opowiada o kulisach pracy i zdradza swoje sposoby na ciekawe oświetlenie portretu.
8 Maj 2017
Maciej Luśtyk
0
Smartfonowe selfie jak profesjonalny portret? Adobe już nad tym pracuje
W ostatnim czasie co i rusz zaskakują nas nowe dokonania z zakresu automatyzacji edycji zdjęć. Tym razem Adobe chce namieszać na rynku fotografii portretowej i co gorsze, ma na to spore szanse.
7 Kwi 2017
Maciej Luśtyk
0
"Rozmowa jest podstawą dobrego portretu" - wywiad z Agatą Serge
O piegach, komunikacji oraz kondycji polskiego rynku fotograficznego rozmawiamy z Agatą Serge, młodą i utalentowaną fotografką portretową.
24 Mar 2017
Jan Wodziński
1
Emily Stein udowadnia, że piękno to stan umysłu
Na nas, kobietach, ciąży ogromna presja. Wszystkie czujemy, że powinniśmy w pewnym wieku osiągnąć już konkretne, narzucone nam cele, lustrujemy się nawzajem, mamy tendencję do martwienia się starzeniem… - tłumaczy nam Emily Stein, której projekt zrywa z ideałami, do których przyzwyczaiła nas współczesna kultura.
8 Lut 2017
Julia Kaczorowska
5