fotografia portretowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia portretowa" w serwisie fotopolis.pl:
Kompozycja dla początkujących - 6 prostych zasad udanego portretu
Sztuki portretu można uczyć się całe lata, na szczęście podstawy komponowania tego typu zdjęć można przyswoić w raptem kilka chwil. Oto 6 łatwych porad na temat kompozycji, które pomogą uniknąć Wam częstych błędów.
11 Mar 2018
Maciej Luśtyk
3
Olympus Pro Tour - bezpłatne warsztaty fotografii portretowej odwiedzą w marcu 3 polskie miasta
Rusza kolejna edycja warsztatów Olympus Pro Tour prowadzonych przez fotografa mody, Arcadiusa Mauritza. Będzie to też okazją do zapoznania się z całą gamą sprzętu producenta. Zajęcia odbędą się w Lublinie, Rzeszowie i Katowicach.
9 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
1
Powrót do źródła - klasyczny portret niskim kosztem
“Początkującym fotografom „sesja” kojarzy się z dużym studiem i masą sprzętu. Ale ładny, klasyczny i plastyczny portret można wykonać także naprawdę niskim kosztem!” - przekonuje fotograf reklamowy i operator, Rafał Siderski.
8 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
Artyści mówią - portret zdaniem zawodowców
Jaki jest sekret udanego portretu? Jak pracować z modelem, by powstał szczery obraz portretowanej osoby? Zobaczcie co o swoim stylu pracy mówią zawodowcy.
5 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
Światło w portrecie - wszystko, co musisz wiedzieć
Właściwe oświetlenie stanowi warunek wykonania dobrego portretu. Możemy wszystko zrobić bezbłędnie, ale jeśli oświetlenie jest słabe, portret będzie nieudany. To wszystko. Pamiętając o powyższym, zobacz, na czym polega dobre oświetlenie portretu.
5 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
2
Pomysł na portret: w ludzkim potoku
Wykorzystaj w kreatywny sposób ruch uliczny. Dobierając odpowiednio parametry masz szansę stworzyć niezwykły, przyciągający uwagę portret - dynamiczny i epatujący spokojem jednocześnie.
5 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
Piotr Jaxa od ponad 23 lat portretuje znanych filmowców z całego świata w cyklu “Cinematographers”
128 spotkań, 23 lata fotografowania. Piotr Jaxa, operator filmowy i fotograf, postanowił uwiecznić nazwiska, które wprowadziły do filmu powiew wizualnej świeżości. Od 1995 roku pracuje nad serią portretową „Cinematographers", spotykając się z mniej i bardziej znanymi twórcami.
12 Lut 2018
Julia Kaczorowska
0
Bartłomiej Jurecki z nagrodą w prestiżowym konkursie Pictures of the Year International
- To największy sukces w moim życiu - mówi fotograf, którego cykl “Twardy jak skała” zdobył właśnie 3 miejsce w kategorii portretowej jednego z najstarszych konkursów fotograficznych na świecie - Pictures of the Year International.
9 Lut 2018
Maciej Luśtyk
1
Praca z modelką a prawa do wizerunku + wzór umowy do pobrania [PDF]
Większość fotografii ma swoich bohaterów. Takie zdjęcie ma silny związek nie tylko ze swoim autorem, ale i z osobą na nim utrwaloną. Ta sytuacja nierzadko prowadzi do konfliktów. Jak je rozstrzygać?
8 Lut 2018
Redakcja Fotopolis
1
"Kiedyś zarzekałem się, że nigdy nie będę fotografował mody" - rozmowa z Arcadiusem Mauritzem
Jak mówi, od dziecka angażował się w działalność artystyczną. Dla fotografii porzucił pracę tłumacza. O realiach fotograficznej pracy komercyjnej, budowaniu relacji z modelem, mrokach branży modowej i odnajdywaniu siebie w portrecie rozmawiamy z Arcadiusem Mauritzem.
31 Sty 2018
Maciej Luśtyk
1