fotografia portretowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia portretowa" w serwisie fotopolis.pl:
17 przepisów na błysk w fotografii ślubnej i portretowej
Opanowując pracę ze światłem błyskowym, będziemy w stanie zrobić udane zdjęcia w każdej sytuacji, niezależnie od warunków. Oto 17 doskonałych sposobów na oświetlanie zdjęć ślubnych i portretowych według fotografa Trevora Dayleya.
17 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
0
Jak wykonać makijaż do sesji portretowej? Praktyczne porady na każdą okazję
Wykonując sesje portretowe prędzej czy później znajdziemy się w sytuacji, kiedy np. z uwagi na ograniczony budżet, nie będziemy mogli skorzystać z pomocy profesjonalnego wizażysty. Nie powinniśmy jednak wtedy zupełnie zdawać się na umiejętności naszych modelek, wykonujących przecież codziennie swoje makijaże.
8 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
Co tam z tyłu majaczy... czyli o tym, jak ważne jest tło
Choćbyśmy pracowali z najpiękniejszymi modelkami, najprzystojniejszymi modelami, najbardziej utalentowanymi wizażystami i najlepszymi projektantami, a nasze portrety zwalałyby każdego widza z nóg, to nieuchronnie jego wzrok po zbadaniu twarzy modela zacznie błądzić po reszcie naszego zdjęcia.
6 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
Tomek Sikora: „Aparat to rzecz do wykradania rzeczywistości”
Z Tomkiem Sikorą rozmawialiśmy o jego drodze artystycznej, spojrzeniu na współczesny portret oraz relacji pomiędzy własnym stylem a inspiracją.
27 Mar 2018
Michał Chrzanowski
0
Ogniskowa a perspektywa. Zobacz, jak dobór obiektywu wpływa na wygląd zdjęcia
O tym, że poszczególne ogniskowe różnie wpływają na perspektywę i odwzorowanie obiektów na zdjęciach wie większość doświadczonych fotografów. Poznanie tego zagadnienia jest jednak wyjątkowo istotne dla początkujących, którzy próbują swoich sił w portrecie.
25 Mar 2018
Maciej Luśtyk
18
Agata Serge: "By zaistnieć, trzeba działać"
O nawiązywaniu relacji, poszukiwaniu modelek i roli Instagrama w pracy fotografa komercyjnego rozmawiamy z młodą i utalentowaną portrecistką Agatą Serge.
23 Mar 2018
Maciej Zieliński
7
Ostatnie miejsca na warsztaty portretu z Jackiem Porembą na Sycylii
Magazyn Pokochajfotografie.pl i Hasselblad zapraszają na warsztaty fotografii portretowej z Jackiem Porembą, które odbędą się w dniach 15-22 kwietnia na Sycylii. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji średnioformatowe bezlusterkowce Hasselblad X1D.
19 Mar 2018
Promocja
0
Oświetlenie portretu - 6 prostych ustawień, które zawsze się sprawdzą
Zdjęcia portretowe możemy oświetlać na wiele różnych sposobów. Uzyskanie atrakcyjnych rezultatów nie musi być jednak skomplikowane. Sześć często stosowanych, prostych i uniwersalnych ustawień lamp w fotografii portretowej prezentuje Dawid Markoff.
19 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
“Nigdy nie pozwalam się zdominować” - o portretowaniu gwiazd opowiada Nick Wall
Wielu fotografów dużo by dało za możliwość sfotografowania takich gwiazd, jak Will Smith, Michael Caine czy David Bowie - obcowanie ze sławnymi aktorami to dla Nicka Walla chleb powszedni. Nam opowiedział o kulisach swoje pracy.
16 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
Efekt Blade Runner, czyli jak barwić światło za grosze
Tak efektowny portret, z ogromną łatwością i przy minimalnych nakładach finansowych wykonacie w domowym studio, korzystając z lamp reporterskich i filtrów żelowych.
13 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0