fotografia portretowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia portretowa" w serwisie fotopolis.pl:
Sesja w ostrym słońcu? Zobacz, jak zapanować nad światłem
Portretowanie osób przy świetle zastanym, w ostrym słońcu południa to pomysł, który odradzi nam większość fotografujących. Jednak i w takich warunkach można stworzyć przyjemne dla oka, plastyczne zdjęcia. Ten wideoporadnik pokaże ci jak zapanować nad trudnym światłem.
11 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Albert Watson autorem kalendarza Pirelli 2019
Albert Watson już od przeszło 5 dekad znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych fotografów portretowych na świecie. Teraz stanie za sterami produkcji kolejnej edycji kalendarza Pirelli. W jakim kierunku podąży jego tegoroczna odsłona?
9 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Stań w obiektywie Arcadiusa Mauritza. Olympus Street Studio już w najbliższą sobotę w Warszawie
Chcesz mieć portret wykonany przez znanego fotografa? A może chciałbyś porozmawiać i poznać tajniki tego typu fotografii? Wpadnij w sobotę do Etno Cafe przy ul. Marszałkowskiej.
6 Cze 2018
Redakcja Fotopolis
0
“Portret jest efektem ubocznym spotkania” - rozmowa z Szymonem Kobusińskim
O powrotach do korzeni, relacjach sztuki i biznesu, wpływie pracy fotograficznej na życie, a także o tym dlaczego nie został pierwszym polskim paparazzo rozmawiamy z uznanym portrecistą, Szymonem Kobusińskim.
22 Maj 2018
Maciej Luśtyk
0
"Black", czyli piękno czarnoskórych kobiet według Tomka Tomkowiaka
"Chciałem udowodnić sobie, że nie potrzebuję koniecznie wyrafinowanych form z innych dziedzin sztuki, by zdjęcia miały przekaz i sens, by były odpowiedzią na moje zapotrzebowanie piękna." - o swojej najnowszej wystawie opowiada Tomek Tomkowiak. Wernisaż już w najbliższy czwartek w Poznaniu.
24 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
1
17 przepisów na błysk w fotografii ślubnej i portretowej
Opanowując pracę ze światłem błyskowym, będziemy w stanie zrobić udane zdjęcia w każdej sytuacji, niezależnie od warunków. Oto 17 doskonałych sposobów na oświetlanie zdjęć ślubnych i portretowych według fotografa Trevora Dayleya.
17 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
0
Jak wykonać makijaż do sesji portretowej? Praktyczne porady na każdą okazję
Wykonując sesje portretowe prędzej czy później znajdziemy się w sytuacji, kiedy np. z uwagi na ograniczony budżet, nie będziemy mogli skorzystać z pomocy profesjonalnego wizażysty. Nie powinniśmy jednak wtedy zupełnie zdawać się na umiejętności naszych modelek, wykonujących przecież codziennie swoje makijaże.
8 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
Co tam z tyłu majaczy... czyli o tym, jak ważne jest tło
Choćbyśmy pracowali z najpiękniejszymi modelkami, najprzystojniejszymi modelami, najbardziej utalentowanymi wizażystami i najlepszymi projektantami, a nasze portrety zwalałyby każdego widza z nóg, to nieuchronnie jego wzrok po zbadaniu twarzy modela zacznie błądzić po reszcie naszego zdjęcia.
6 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
Tomek Sikora: „Aparat to rzecz do wykradania rzeczywistości”
Z Tomkiem Sikorą rozmawialiśmy o jego drodze artystycznej, spojrzeniu na współczesny portret oraz relacji pomiędzy własnym stylem a inspiracją.
27 Mar 2018
Michał Chrzanowski
0
Ogniskowa a perspektywa. Zobacz, jak dobór obiektywu wpływa na wygląd zdjęcia
O tym, że poszczególne ogniskowe różnie wpływają na perspektywę i odwzorowanie obiektów na zdjęciach wie większość doświadczonych fotografów. Poznanie tego zagadnienia jest jednak wyjątkowo istotne dla początkujących, którzy próbują swoich sił w portrecie.
25 Mar 2018
Maciej Luśtyk
18