sensor

Wszystkie artykuły z tagiem: "sensor" w serwisie fotopolis.pl:
120-megapikselowa matryca APS-H CMOS Canona
Canon poinformował o opracowaniu 120-megapikselowej matrycy CMOS o rozmiarze APS-H. Japonski producent nie poinformował o planowanym zastosowaniu tego sensora. Można być jednak pewnym, że w najbliższym czasie nie trafi on do żadnej lustrzanki.
24 Sie 2010
Michal Grzegorczyk
0
Sony opisuje nową matrycę CCD do kompaktów
Internetowy magazyn "CX-News" wydawany przez koncern Sony opisał nową 14-megapikselową matrycę CCD, która w najbliższym czasie będzie wykorzystywana w kompaktach tego producenta. Sensor wyróżnia się bardzo małą wielkością pojedynczego piksela i nietypowym układem mikrosoczewek.
27 Maj 2010
Michal Grzegorczyk
0
196 megapikseli od Dalsy
Kanadyjska firma Dalsa - producent matryc i całych systemów obrazowania - zaprezentowała 196-megapikselowy sensor CCD, który trafi do specjalistycznych aparatów firmy Vexcel Imaging służących do fotografii powietrznej.
19 Lut 2010
Michal Grzegorczyk
0
BSI CMOS od Toshiby
Toshiba to kolejna firma, która ogłosiła, że wyprodukowała matrycę typu BSI (back side illumination). Regularne dostawy mają się rozpocząć przed trzecim kwartałem przyszłego roku.
27 Paź 2009
Michal Grzegorczyk
0
BSI CMOS od Samsunga
Samsung to kolejny koncern, który zamierza produkować sensory BSI CMOS (back side illumination), które charakteryzują się wyższą od tradycyjnych matryc czułością. Koreańska firma ma w planach rozpoczęcie masowej produkcji w 2010 roku.
19 Paź 2009
Michal Grzegorczyk
0
Nagroda Nobla z fizyki za matrycę CCD
Królewska Szwedzka Akademia Nauk ogłosiła laureatów tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Uhonorowano nią w sumie trzech naukowców: połowa pieniędzy przypadnie w udziale Charlesowi K. Kao za odkrycia związane ze światłowodami, natomiast drugą połówką podzielą się Willard S. Boyle i George E. Smith, którzy wynależli matrycę CCD.
6 Paź 2009
Michal Grzegorczyk
0
Fujifilm Super CCD EXR - niski szum, duża dynamika, wysoka rozdzielczość
{BLD|Photokina 2008. Firma Fujifilm od dawna stosuje matryce różniące się od konkurencyjnych budową i skutecznością działania. W lustrzankach był to sensor CCD SR, charakteryzujący się dużym zakresem tonalnym i sporą czułością. W kompaktach - CCD HR o dużej rozdzielczości. Dziś firma zaprezentowała zupełnie nowy pomysł na matrycę łączący zalety wcześniejszych - Super CCD EXR.}
22 Wrz 2008
Michal Grzegorczyk
0
Matryce BSI CMOS od Sony
Kilka tygodni temu firma Omnivision poinformowała o opracowaniu matrycy CMOS w technologii BSI (back side illumination). Dziś koncern Sony ogłosił, że przygotował 5-megapikselowy sensor wykorzystujący tą samą zasadę działania.
11 Cze 2008
Michal Grzegorczyk
0
OmniBSI - CMOS inaczej
Firma OmniVision zapowiedziała na czerwiec prezentację matrycy OmniBSI, w której zmieniono kolejność elementów. Warstwa krzemu z samego spodu (jak w tradycyjnych CMOS-ach) trafiła tuż pod filtr kolorów podstawowych. Trudno mówić o rzeczywistym przełomie - podobne konstrukcje był już w ostatnich latach wielokrotnie omawiane. Jednak tym razem najprawdopodobniej nie skończy się na rozważaniach.
27 Maj 2008
Michal Grzegorczyk
0
Kodak KAC-05020 - matryca do kolejnej generacji komórek?
Oddział Kodaka zajmujący się produkcją matryc poinformował o opracowaniu nowej jednostki o rozmiarze 1/4 cala i rozdzielczości 5 megapikseli (piksel o rozmiarze zaledwie 1,4 mikrona). W pierwszej kolejności sensor ten trafi do telefonów komórkowych. Inżynierowie Kodaka zapewniają, że jakość obrazu nie będzie gorsza od współczesnych CMOS-ów o znacznie większych rozmiarach pikseli - rzędu 1,75 mikrona.
6 Lut 2008
Michal Grzegorczyk
0