drony

Wszystkie artykuły z tagiem: "drony" w serwisie fotopolis.pl:
Vantage Robotics Snap - doskonały dron do sportów ekstremalnych?
Rynek dronów w krótkim czasie stał się mocno nasycony. Mimo że nowe urządzenia pojawiają z dużą częstotliwością, ciężko o produkty oferujące rewolucyjne rozwiązania w tym temacie. Powiewem świeżości może być filmowy dron firmy Vantage Robotics, oferujący jakość 4K i rozbudowane funkcje śledzenia. Dzięki modułowej konstrukcji bez problemu zmieścimy go do plecaka.
7 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Islandia z lotu ptaka na zdjęciach Jakuba Połomskiego
Jak wyglądają piękne krajobrazy Islandii widziane z podniebnej perspektywy? Zobacz niepowtarzalne zdjęcia Jakuba Połomskiego wykonane dronem DJI Phantom 3 Advanced.
17 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
DJI Zenmuse X5 i X5R - kamery 4K do dronów z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
Znany producent dronów zaprezentował nową serię kamer przeznaczonych do filmowania z powietrza. Modele Zenmuse X5 i X5R pozwolą na filmowanie w standardzie 4K, przy użyciu obiektywów z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie. Dodatkowo model X5R umożliwić ma zapis materiału filmowego RAW 4K, z prędkością 30 kl./s.
11 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Fotokite - reporterski dron na smyczy
Drony zaczynają być coraz chętniej wykorzystywane podczas tworzenia materiałów na potrzeby dziennikarskie. Zwykle jednak reporterom niezbędna jest dodatkowa osoba odpowiadająca za pilotaż, a czasem zwykle niebezpiecznie jest pilotować drona podczas wydarzeń gdzie mamy do czynienia z tłumem. Fotokite to dron na uprzęży, który automatycznie będzie filmował nasze poczynania w odległości do 9 metrów.
20 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
DJI Phantom 3 Standard - wersja budżetowa
Na początku kwietnia DJI zaprezentowało trzecią generację drona Phantom. Specyfikacja dwóch podstawowych modeli robiła wrażenie, jednak cena wciąż pozostawała wysoka. Model Phantom 3 Standard tylko w niewielkim stopniu ustępuje swojemu rodzeństwu, a oferowany jest w dużo bardziej przystępnej cenie.
6 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
Micro Drone 3.0 - miniaturowy dron z możliwością rozbudowy
Dzisiaj kolejna porcja ciekawostek z serwisów crowdfundingowych. Tym razem jest to projekt taniego, miniaturowego drona, który pozwala na filmowanie w jakości HD 720p z podglądem obrazu na żywo. Dodatkowo projekt umożliwia rozbudowę drona o kolejne komponenty i mocniejsze podzespoły.
28 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony wkracza na rynek dronów
Sony Mobile poinformowało, że razem z firmą ZMP utworzy spółkę o nazwie Aerosense, której działanie będzie skupiać się na połączeniu technologii obrazowania Sony z funkcjonalnością bezzałogowych statków powietrznych. Nie będą to jednak raczej produkty skierowane do przeciętnego odbiorcy zainteresowanego filmowaniem z lotu ptaka.
24 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Najbliższe plany GoPro - dron i rig do filmów 360°
Podczas konferencji w Kaliforni prezes firmy GoPro, Nick Woodman uchylił rąbka tajemnicy odnośnie najbliższych planów producenta. Potwierdziły się zeszłoroczne plotki o dronie, a firma ma także zamiar zawojować wschodzący rynek rzeczywistości wirtualnej.
29 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0
Lily - automatyczny dron do sportów ekstremalnych
Gdy w naszej redakcji rozmawialiśmy o dronach, ubolewaliśmy nad brakiem prostych urządzeń, które automatycznie śledziłyby i rejestrowały nasze poczynania podczas uprawiania sportów. Takim urządzeniem jest właśnie Lily.
13 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0
3D Robotics SOLO - konkurencja dla dronów DJI
Niebawem na polski rynek trafi dron 3D Robotics SOLO, wyposażony w 3-osiowy gimbal, oferujący możliwość transmisji materiału HD na odległość 1 km. Wszystkimi funkcjami drona możemy sterować za pomocą aplikacji na smartfony, a urządzenie posiada ciekawe tryby automatyczne.
14 Kwi 2015
Maciej Luśtyk
0