rynek fotograficzny

Wszystkie artykuły z tagiem: "rynek fotograficzny" w serwisie fotopolis.pl:
40% rynku produkcji matryc należy do Sony
Jak podaje Wall Street Journal, japoński producent posiada obecnie 40% procent udziału w światowej produkcji matryc. Pozycja Sony umacniana jest przez współpracę z największymi producentami urządzeń mobilnych.
30 Kwi 2015
Maciej Luśtyk
0
Apple kupiło firmę LinX, która obiecuje zrewolucjonizowanie aparatów w smartfonach
Apple zakupiło izraelską firmę Linx, zajmującą się produkcją modułów fotograficznych, które mają zrewolucjonizować aparaty w smartfonach i oferować możliwości zbliżone do lustrzanek.
15 Kwi 2015
Maciej Luśtyk
0
Sprzedaż aparatów cyfrowych ciągle spada
Ostatnimi czasy kilkukrotnie informowaliśmy Was o pesymistycznych trendach na rynku aparatów cyfrowych. Najnowsze dane z pierwszych miesięcy 2015 roku niestety nie wróżą poprawy sytuacji.
7 Kwi 2015
Maciej Luśtyk
0
Canon liderem sprzedaży aparatów cyfrowych 12 raz z rzędu
Firma Canon poinformowała, że od 2003 roku niezmiennie pozostaje światowym liderem pod względem ilości sprzedanych aparatów cyfrowych z wymienną optyką.
30 Mar 2015
Maciej Luśtyk
0
Analiza rynku aparatów cyfrowych zza zachodniej granicy
Na stronie niemieckiego stowarzyszenia branży fotograficznej Photoindustrie Verband opublikowano szczegółowy raport dotyczący rynku aparatów cyfrowych. Mimo że dane dotyczą wyłącznie rynku niemieckiego, to dają całkiem rzetelny obraz ogólnych trendów. Bezlusterkowce rosną w siłę.
25 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Drony z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie?
Wczoraj lista producentów wspierających coraz bardziej popularny system Mikro Cztery Trzecie rozszerzyła się o trzy kolejne firmy. Dwie z nich to producenci optyki, niespodziankę stanowi zaś pojawienie się w systemie firmy DJI, znanej przede wszystkim z produkcji dronów.
11 Lut 2015
Maciej Luśtyk
0
Trendy na rynku aparatów cyfrowych w 2014 roku według serwisu Flickr
Flickr opublikował zestawienie pokazujące jakich aparatów w 2014 roku najchętniej używali użytkownicy serwisu. Apple na drugim miejscu zaraz za Canonem.
23 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Czy smartfony zabiją rynek aparatów cyfrowych?
Firma Mayflower Concepts, bazując na danych udostępnionych przez organizację CIPA, zaprezentowała wykres obrazujący kształtowanie się trendów sprzedaży aparatów na przestrzeni ostatnich 60 lat. Widzimy, że od 2 lat rynek aparatów cyfrowych przeżywa pogłębiający się kryzys.
18 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Strategia Fujifilm na najbliższe lata. Czy nadchodzi era bezlusterkowców?
Fujifilm zaprezentowało plan rozwoju firmy na najbliższe lata pod nazwą “Vision 2016”. Naszą uwagę przykuł fragment poświęcony rozwojowi systemów optycznych i cyfrowej reprodukcji obrazu, który wskazuje priorytety firmy na rynku foto.
13 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
7 powodów dlaczego bezlusterkowce (jeszcze) nie rządzą rynkiem - komentarze firm
Przed tygodniem opublikowaliśmy tekst o rynku aparatów bezlusterkowych. Nasz artykuł opierał się na danych z rynku brytyjskiego i na badaniach przeprowadzonych w USA. Dlatego też, żeby mieć lepszy obraz tego co dzieje się w Polsce poprosiliśmy o komentarz polskich przedstawicieli producentów i dystrybutorów marek wymienionych w artykule.
29 Kwi 2014
Michał Sułkiewicz
0