rynek fotograficzny

Wszystkie artykuły z tagiem: "rynek fotograficzny" w serwisie fotopolis.pl:
"Najważniejsza jest koncepcja" - rozmowa z Wojtkiem Wojtczakiem
W Polsce jest tylko kilka firm, które pozwalają na kreatywną pracę. Reszta oczekuje od fotografów tego, by być dobrym technicznie i nie robić „kaszany” - o pracy i prawdziwej naturze rynku fotografii modowej rozmawiamy z Wojtkiem Wojtczakiem.
3 Paź 2015
Maciej Luśtyk
1
Canon pracuje nad “kompaktowym” teleobiektywem 600 mm f/4
Na swoim Instagramowym profilu serwis Popphotography.com zamieścił dziś zdjęcia prototypu nowego, “kompaktowego” teleobiektywu Canona, który pokazano na odbywających się właśnie targach producenta w Nowym Jorku. Obiektyw ma wykorzystywać nowo opracowaną technologię redukcji aberracji chromatycznej wykorzystaną niedawno w nowej odsłonie obiektywu 35 mm.
11 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Canon zapowiada aparat z matrycą 120 Mp i kamerę 8K
Raptem wczoraj Canon wzbudził sensację informacją o zakończeniu prac nad matrycą o rozdzielczości 250 megapikseli, a już dzisiaj dowiadujemy się o kolejnych rewolucyjnych nowościach, które w niedługim czasie wzbogacić mają ofertę japońskiego producenta. Nowe produkty to kamera Cinema EOS 8K, monitor referencyjny 8K i lustrzanka ze 120-megapikselową matrycą.
8 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Dlaczego Tumblr może być świetnym narzędziem w ręku fotografa?
Po krótkiej przerwie wracamy do naszego cyklu, gdzie przybliżamy Wam poszczególne platformy społecznościowe, które mogą pomóc napędzić Waszą fotograficzną karierę. Dzisiaj zajmiemy się serwisem Tumblr, który mimo że nie jest serwisem stricte fotograficznym, to daje fotografom duże możliwości promocji.
5 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Zdjęcia HDR jakich jeszcze nie było za sprawą technologii opracowanej przez naukowców z MIT
Aparaty fotograficzne nie są na razie w stanie konkurować z zakresem dynamiki tonalnej ludzkiego oka. Istnieje co prawda fotografia HDR, jednak bazuje ona na kilku naświetlanych po sobie ekspozycjach. Najbliżej są naukowcy z MIT, którzy opracowali technologię pozwalającą uzyskać idealnie naświetlone zdjęcia z szeroką dynamiką podczas pojedynczej ekspozycji.
19 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
Jak wykorzystywać serwis Twitter w pracy fotografa?
Za granicą cieszy się niesłabnącą popularnością, w Polsce wciąż traktowany nieco po macoszemu. Twitter to serwis społecznościowy, który może być przydatnym narzędziem w rękach fotografa. Podpowiadamy jak i do jakich celów można go wykorzystywać.
16 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
Olympus wychodzi na prostą
Najnowsze kwartalne zestawienia przychodów firmy Olympus pokazują, że po kilku latach bycia na minusie dział odpowiedzialny za produkcję aparatów fotograficznych zaczyna wychodzić na prostą. Duży wpływ na poprawę sytuacji marki ma stały wzrost sprzedaży w segmencie aparatów bezlusterkowych.
7 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
Sprzedaż matryc Sony ciągle rośnie
Wiosną tego roku temu pisaliśmy o tym, że około 40% światowego rynku produkcji matryc należy do Sony. Z kolei na początku lipca firma poinformowała, że po raz pierwszy od 26 lat wypuści akcje i obligacje w celu pozyskania 4 mln dolarów na dalszy rozwój tego segmentu działalności. Kolejne kwartalne zestawienie zysków firmy pokazuje, że pozycja Sony stale rośnie.
31 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony planuje pozyskać 4 mld dolarów na inwestycje w produkcję matryc
Jak informuje agencja Reuters, Sony planuje wypuścić akcje i obligacje o wartości 4 mld dolarów by zainwestować w produkcję matryc, co jest ostatnimi czasy najbardziej dochodowym filarem działalności firmy. Tym samy firma planuje ograniczyć produkcję dóbr przynoszących straty, takich jak telewizory czy smartfony.
2 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Rośnie sprzedaż aparatów bezlusterkowych
Według najnowszych danych z zebranych przez CIPA pod koniec kwietnia, po dość pesymistycznym początku roku sprzedaż aparatów znów zaczyna rosnąć, a bezlusterkowce odnotowują lepszy wynik niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Sytuację potwierdzają również dane udostępnione niedawno przez Sony.
8 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0