rynek fotograficzny

Wszystkie artykuły z tagiem: "rynek fotograficzny" w serwisie fotopolis.pl:
Deszcz pieniędzy z chmury Adobe, czyli ile zarabia na nas producent pakietu Creative Cloud
Od kiedy Adobe wykonało zwrot w stronę usług w chmurze, oferowanych na zasadach płatnych, okresowych subskrypcji, wielu zarzuca producentowi ubezwłasnowolnienie użytkowników. Nie mamy jednak co liczyć na zmianę. Zyski z abonamentów od ponad dwóch lat przekraczają oczekiwania analityków.
16 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony sfinalizowało przejęcie działu produkcji matryc Toshiby – oficjalne informacje
Przejęcie jednego z działów Toshiby przez Sony stało się faktem. Obie firmy potwierdziły finalizację negocjacji. Cała transakcja ma kosztować ponad 150 milionów dolarów i zostać zamknięta pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku. Jakie może to mieć skutki na rynku fotograficznym?
8 Gru 2015
Michał Chrzanowski
0
Samsung dementuje doniesienia o wykupieniu technologii przez Nikona [AKTUALIZACJA]
Wczoraj informowaliśmy Was o rzekomym przejęciu technologii fotograficznych Samsunga przez firmę Nikon, które miałyby umożliwić producentowi silną konkurencję na rynku aparatów bezlusterkowych. Oficjalne stanowisko firmy zaprzecza jednak doniesieniom.
4 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Phase One przejmuje Mamiyę. Tym razem już w całości
Duński producent średnioformatowych aparatów, Phase One już od dłuższego czasu współpracuje z uznaną japońską marką, a od 2009 roku posiadał 45% udziałów firmy. Teraz wykupiono już całe Mamiya Digital Imaging Company i utworzono japoński oddział Phase One.
3 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Samsung Polska: Nie wycofujemy się z rynku foto w Polsce
W ostatnich tygodniach świat obiegają plotki o rzekomym wycofywaniu się firmy Samsung z branży fotograficznej. Producent oficjalnie wycofuje się z rynku niemieckiego i angielskiego. O komentarz poprosiliśmy polskie przedstawicielstwo firmy.
27 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Pakiet mniejszościowy Hasselblada wykupiony przez DJI - czy zobaczymy latające “Lunary”?
Znany producent dronów, DJI, zawiązał strategiczne partnerstwo z firmą Hasselblad, wykupując mniejszościowy pakiet jej akcji. Obydwie firmy wydają się nie mieć ze sobą wiele wspólnego. Czego więc możemy się spodziewać? Czy wkrótce niebo zapełni się ekskluzywnymi dronami z logiem niemieckiego producenta?
6 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony: Wyścig na megapiksele będzie trwał
Nie chodzi o to czy większe rozdzielczości są potrzebne, ale czego oczekują od nas użytkownicy – tłumaczy Masaaki Oshima, zastępca kierownika działu aparatów fotograficznych Sony.
29 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Dział produkcji matryc Toshiby w rękach Sony?
Sony, największy producent matryc, chce jeszcze bardziej zmonopolizować rynek. Za 165 milionów dolarów zamierza wykupić równoległy dział od Toshiby. Negocjacje są już na ostatniej prostej.
27 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Czy smartfony uratują rynek odbitek?
Kiedyś obecne na co drugim rogu, dzisiaj należą już do rzadkości. Digitalizacja fotografii sprawiła, że fotolaby powoli odchodzą w zapomnienie. Jak się jednak okazuje, paradoksalnie, rynek odbitek mogą uratować użytkownicy smartfonów.
9 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony przekształci dział produkcji matryc w osobną firmę
Wraz z początkiem 2015 roku Sony postawiło na restrukturyzację firmy i podzielenie jej poszczególnych segmentów na mniejsze, autonomiczne jednostki. Od wiosny 2016 roku osobną firmą stanie się przynoszący ogromne zyski dział produkcji matryc. Czy to dobre posunięcie?
7 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0