rynek fotograficzny

Wszystkie artykuły z tagiem: "rynek fotograficzny" w serwisie fotopolis.pl:
Jeśli ciągle nie wierzycie, że smartfony zabijają rynek amatorskich aparatów, zobaczcie ten wykres
Dziś trudno mieć wątpliwości co do tego, że rozwój smartfonów znajduje bezpośrednie odbicie w sytuacji na rynku aparatów fotograficznych. Warto jednak uzmysłowić sobie skalę tego zjawiska.
7 Mar 2017
Maciej Luśtyk
1
Rynek aparatów w 2016 roku - tempo recesji stale rośnie
Mimo ewidentnego rozwoju i eksploracji nowych technologii, od kilku lat rynek aparatów fotograficznych przeżywa recesję, co potwierdzają to dane cyklicznie udostępniane przez producentów. Dzięki serwisowi Lensvid możemy szybko rozeznać się w sytuacji. Niestety nie mamy dobrych wiadomości.
3 Mar 2017
Maciej Luśtyk
1
Relonch - „Ty wciskasz przycisk, my robimy resztę”
Gdzieś już słyszeliście ten slogan? Takimi słowami 130 lat temu Kodak reklamował swoją rewolucyjną na tamte czasy usługę. Dziś projekt Relonch przenosi ten koncept w nowy wymiar. Czy to ma szansę się przyjąć?
14 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
Agora zwalnia wieloletniego szefa działu foto Gazety Wyborczej
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, z redakcją rozstaje się szef działu foto i kierownik Agencji Gazeta Waldemar Gorlewski.
28 Paź 2016
Maciej Luśtyk
1
Dramatyczne skutki trzęsienia ziemi w Kumamoto. Tak źle na rynku nie było od lat
Bieżący rok na pewno nie jest szczęśliwy dla producentów aparatów. Informacje o skutkach kwietniowego trzęsienia ziemi w Kumamoto docierają do nas już od pewnego czasu, teraz możemy jednak zobaczyć jak mocno katastrofa odbiła się na całym rynku aparatów.
6 Lip 2016
Maciej Luśtyk
1
Nowy typ fotografa wypiera z rynku fotolaby
Jeśli myśleliście, że to rodzime fotolaby chylą się ku upadkowi, warto przyjrzeć się sytuacji w Afryce. Profesjonalne zakłady fotograficzne Demokratycznej Republiki Konga wypierane są przez nowy typ fotografa.
19 Maj 2016
Maciej Luśtyk
4
Coraz więcej par decyduje się na usługi profesjonalnych fotografów ślubnych
Ostatnie wieści z rynku fotografii ślubnej raczej nie należały do pokrzepiających. Jednak według ankiety przeprowadzonej przez serwis The Knot, sytuacja z roku na rok się poprawia.
12 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
0
30% par chce zrezygnować z fotografów ślubnych na rzecz znajomych i kamer GoPro
Fotografia ślubna to trudny rynek i raczej szybko się to nie zmieni. Według ankiety przeprowadzonej w Anglii, ponad jedna trzecia par nie zamierza korzystać z usług profesjonalnego fotografa na swoim ślubie, a uroczystość chce rejestrować za pomocą kamerek sportowych…
4 Mar 2016
Maciej Luśtyk
0
Rynek aparatów w 2015 roku - ciągle w recesji
Mimo ciekawych premier i eksploracji nowych technologii, od kilku lat rynek aparatów fotograficznych przeżywa recesję. Potwierdzają to dane cyklicznie udostępniane przez producentów. Serwis Lensvid przygotował ciekawą infografikę, która pozwoli się szybko rozeznać się w sytuacji.
19 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Zdjęcie ziemniaka sprzedane za milion dolarów
Ile warte jest rozpoznawalne nazwisko? Fotograf Kevin Abosch udowadnia, że bardzo dużo. To zdjęcie ziemniaka sprzedał za ponad milion dolarów.
22 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0