rynek fotograficzny

Wszystkie artykuły z tagiem: "rynek fotograficzny" w serwisie fotopolis.pl:
98% zawodowych fotografów kocha swoją pracę. A ty?
Według ankiety przeprowadzonej przez serwis PolicyBee doskonała większość zawodowych fotografów jest zadowolona z wybranej przez siebie ścieżki. Z kolei ponad połowa zaczynała bez wystarczającego doświadczenia. Ale to nie jedyne ciekawe wnioski.
22 Cze 2018
Maciej Luśtyk
1
W ciągu nadchodzących 3 lat Sony zamierza objąć pozycję lidera rynku aparatów
Cieszące się coraz większą popularnością aparaty Sony zdołają odebrać koszulkę lidera Canonowi? Przedstawiciele firmy twierdzą, że stanie się to już niebawem.
24 Maj 2018
Maciej Luśtyk
1
8x10 - sprzedawaj swoje zdjęcia jako dzieła sztuki za pomocą Instagrama
Dziś niemal każdy fotograf prowadzi swoje konto na Instagramie, mimo to z indywidualną sprzedażą zdjęć trudno dotrzeć do swoich odbiorców. Zmienić to chcą twórcy aplikacji 8 x 10.
11 Maj 2018
Maciej Luśtyk
0
Czy Canon położy wreszcie większy nacisk na aparaty bezlusterkowe?
Jeszcze kilka lat temu rynek bezlusterkowców można było uznać za ciekawostkę. Dziś aparaty z tego segmentu są w stanie konkurować z najlepszymi lustrzankami. Czy wobec tego opóźniony względem konkurencji Canon przyłoży większą wagę do rozwoju aparatów tego typu?
6 Mar 2018
Maciej Luśtyk
2
CIPA podsumowało sytuację na rynku aparatów w 2017 roku. Jest lepiej, ale…
Jak co roku, stowarzyszenie Camera & Imaging Products Association zaprezentowało zestawienie wyników dostaw aparatów za ostatnie 12 miesięcy. Możemy z niego wyciągnąć kilka ciekawych wniosków.
1 Lut 2018
Maciej Luśtyk
0
Koniec roku za pasem. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, pierwsza połowa bieżącego roku dawała jednak nadzieję na poprawę. Czy optymistyczny trend się utrzymał?
6 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Reuters: 45% udziałów Leiki na sprzedaż. Kto stanie się nowym współwłaścicielem?
Ostatnio coraz częściej słyszymy o gigantycznych transakcjach na rynku fotograficznym. Warto przypomnieć chociażby wykupienie udziałów Hasselblada przez DJI czy sprzedaż marki Polaroid. Jak donosi Reuters, aktualnie gra toczy się o 45% udziałów firmy Leica, a wśród zainteresowanych znajduje się m.in. Zeiss.
3 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Rok 2017 na półmetku. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, początek bieżącego roku wyglądał jednak optymistycznie. Czy trend ten się utrzymał?
2 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Lexar znika, ale co z gwarancją? Oto oficjalne oświadczenie dystrybutora
Na początku tygodnia fotografów zaskoczyła informacja o tym, że Lexar, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku nośników pamięci ma zniknąć z rynku. Jak wobec tego wygląda sytuacja z gwarancją na zakupione wcześniej produkt? Znamy stanowisko dystrybutora.
30 Cze 2017
Maciej Luśtyk
1
Co dalej z działem aparatów Panasonica? Znamy oficjalne stanowisko firmy
Na początku tygodnia świat fotografii obiegły plotki o rzekomych planach “rozmontowania” mniej dochodowych gałęzi biznesu firmy, w tym działu odpowiedzialnego za produkcję aparatów. Wczoraj pojawiło się oficjalne sprostowanie producenta w tej sprawie.
29 Mar 2017
Maciej Luśtyk
2