smartfon

Wszystkie artykuły z tagiem: "smartfon" w serwisie fotopolis.pl:
Samsung prezentuje nowe matryce do aparatów w smartfonach. Czy zobaczymy je w Galaxy S9?
Świat smartfonów wyczekuje premiery najnowszego flagowca Samsunga, a tymczasem producent zaprezentował nową generację sensorów, które jeszcze bardziej rozszerzyć mają nasze możliwości w fotografii mobilnej. Nagrywanie z prędkością 480 kl./s w jakości Full HD już niedługo w zasięgu ręki.
23 Sty 2018
Maciej Luśtyk
1
GorillaPod Mobile Rig - nowa propozycja JOBY dla vlogerów i nie tylko
Firma JOBY zaprezentowała kolejny statyw z rodziny GorillaPod. Nowy model, zaprojektowany z myślą o smartfonach, bazuje na oryginalnej konstrukcji i zapewnia możliwość przymocowania dodatkowych akcesoriów.
29 Gru 2017
Michał Chrzanowski
0
Focos - wyższy poziom kontroli rozmycia
Najnowsze modele Iphone’ów wyposażone w podwójny moduł aparatu pozwalają uzyskać bardzo imponujące efekty. To jednak nic w porównaniu z tym, co do zaoferowania ma apka Focos.
7 Lis 2017
Maciej Luśtyk
1
Jak skutecznie uniemożliwić wykonywanie zdjęć w niedozwolonych miejscach? Naukowcy mają na to sposób
Aparaty w smartfonach zupełnie zmieniły oblicze amatorskiej fotografii, sprawiając, że dziś zdjęcia robi naprawdę każdy. W niektórych sytuacjach stają się one jednak plagą. Dotychczas nie było skutecznego sposobu jej zapobiegnięcie, naukowcy mają jednak rozwiązanie.
19 Paź 2017
Maciej Luśtyk
3
Huawei Mate 10 Pro i Mate 10 Lite - podwójny aparat jeszcze doskonalszy
Huawei był jednym z pierwszych producentów, który zaprezentował smartfona z podwójnym układem aparatów. W najnowszym flagowcu Mate 10 otrzymujemy znaną nam, ale udoskonaloną konstrukcję, gdzie jedna z matryc jest monochromatyczna.
16 Paź 2017
Maciej Luśtyk
8
Czy nowe matryce Dual Pixel Samsunga zmienią oblicze fotografii mobilnej?
Samsung zaprezentował dwie nowe smartfonowe matryce ISOCELL, które nie tylko mają zwiększyć skuteczność autofokusa i usprawnić pracę w słabym świetle, ale także upowszechnić znany z niektórych flagowców “tryb portretowy”, pozwalająca na symulację rozmycia tła.
13 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Yashica powróciła, ale nie tego się spodziewaliście
Kilka dni temu, gdy świat obiegła informacja o tym, że legendarna marka zapowiada powrót, w internecie zawrzało. Czy jednak nie było to wiele hałasu o nic? Póki co, zaprezentowano obiektyw do smartfona.
19 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
2
Smartfon nigdy nie będzie pełnowartościowym aparatem? Oto 12 okładek specjalnego wydania Time’a wykonanych iPhonem
Smartfony ciągle przez wielu fotografów traktowane są po macoszemu. Czy słusznie? Rozwój technologii sprawił, że wyparły z rynku kompakty, a wykonane nimi zdjęcia już kilkukrotnie trafiały na okładki magazynów. Czy mają także szanse namieszać na rynku fotografii zawodowej?
14 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
iPhone 8, 8 Plus i ekskluzywny iPhone X - czy nowe moduły aparatów przynoszą rewolucję?
iPhone jest z nami już 10 lat i na dobre zmienił rynek telefonów komórkowych oraz montowanych w nich aparatów. Dziś poznaliśmy aż 3 nowe modele. Czy jubileuszowa premiera przyniosła rewolucję na miarę pierwowzoru?
12 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
LG V30 - smartfon z najjaśniejszym obiektywem na rynku
Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie LG zaprezentowało flagowy model V30,który wyposażony w dwa moduły aparatów ma być kandydatem do miana fotograficznego smartfona roku. Ogólna specyfikacja też robi wrażenie.
1 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
3