smartfon

Wszystkie artykuły z tagiem: "smartfon" w serwisie fotopolis.pl:
Samsung Galaxy S9 i S9+ - podwójny aparat, regulowana przysłona i filmy w zwolnionym tempie
Najnowsze modele z serii Galaxy S wzbogacają flagową konstrukcję o bardziej zaawansowany, podwójny układ aparatu, który dostarczyć ma najlepszej na rynku jakości zdjęć. Po raz pierwszy w smartfonie pojawia się m.in. regulowana przysłona.
26 Lut 2018
Maciej Luśtyk
0
Nadchodzi prawdziwa rewolucja. Czy już niebawem smartfonem nakręcimy film w 8K?
Prędkość zapisu w urządzeniach mobilnych może już wkrótce wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Zaprezentowano właśnie zupełnie nowy standard UFS 3.0, który ma oferować aż 2,9 GB/s transfer danych. Ale to nie wszystko.
5 Lut 2018
Michał Chrzanowski
3
Rewolucyjny Red Hydrogen One ma pojawić się w sprzedaży już w połowie tego roku
Ekran wykorzystujący nanotechnologię, możliwość wyświetlania hologramów oraz treści 3D, a także modułowe rozwiązania znacznie zwiększające możliwości fotograficzne - to główne cechy Hydrogen One, pierwszego smartfona firmy Red.
24 Sty 2018
Michał Chrzanowski
0
Samsung prezentuje nowe matryce do aparatów w smartfonach. Czy zobaczymy je w Galaxy S9?
Świat smartfonów wyczekuje premiery najnowszego flagowca Samsunga, a tymczasem producent zaprezentował nową generację sensorów, które jeszcze bardziej rozszerzyć mają nasze możliwości w fotografii mobilnej. Nagrywanie z prędkością 480 kl./s w jakości Full HD już niedługo w zasięgu ręki.
23 Sty 2018
Maciej Luśtyk
1
GorillaPod Mobile Rig - nowa propozycja JOBY dla vlogerów i nie tylko
Firma JOBY zaprezentowała kolejny statyw z rodziny GorillaPod. Nowy model, zaprojektowany z myślą o smartfonach, bazuje na oryginalnej konstrukcji i zapewnia możliwość przymocowania dodatkowych akcesoriów.
29 Gru 2017
Michał Chrzanowski
0
Focos - wyższy poziom kontroli rozmycia
Najnowsze modele Iphone’ów wyposażone w podwójny moduł aparatu pozwalają uzyskać bardzo imponujące efekty. To jednak nic w porównaniu z tym, co do zaoferowania ma apka Focos.
7 Lis 2017
Maciej Luśtyk
1
Jak skutecznie uniemożliwić wykonywanie zdjęć w niedozwolonych miejscach? Naukowcy mają na to sposób
Aparaty w smartfonach zupełnie zmieniły oblicze amatorskiej fotografii, sprawiając, że dziś zdjęcia robi naprawdę każdy. W niektórych sytuacjach stają się one jednak plagą. Dotychczas nie było skutecznego sposobu jej zapobiegnięcie, naukowcy mają jednak rozwiązanie.
19 Paź 2017
Maciej Luśtyk
3
Huawei Mate 10 Pro i Mate 10 Lite - podwójny aparat jeszcze doskonalszy
Huawei był jednym z pierwszych producentów, który zaprezentował smartfona z podwójnym układem aparatów. W najnowszym flagowcu Mate 10 otrzymujemy znaną nam, ale udoskonaloną konstrukcję, gdzie jedna z matryc jest monochromatyczna.
16 Paź 2017
Maciej Luśtyk
8
Czy nowe matryce Dual Pixel Samsunga zmienią oblicze fotografii mobilnej?
Samsung zaprezentował dwie nowe smartfonowe matryce ISOCELL, które nie tylko mają zwiększyć skuteczność autofokusa i usprawnić pracę w słabym świetle, ale także upowszechnić znany z niektórych flagowców “tryb portretowy”, pozwalająca na symulację rozmycia tła.
13 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Yashica powróciła, ale nie tego się spodziewaliście
Kilka dni temu, gdy świat obiegła informacja o tym, że legendarna marka zapowiada powrót, w internecie zawrzało. Czy jednak nie było to wiele hałasu o nic? Póki co, zaprezentowano obiektyw do smartfona.
19 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
2