smartfon

Wszystkie artykuły z tagiem: "smartfon" w serwisie fotopolis.pl:
Camera FV-5 - Zdjęcia RAW na Androidzie
Ostatnia aktualizacja systemu Android 5.0 Lollipop wzbogaciła aparaty w urządzeniach mobilnych o wsparcie dla formatu RAW. Dzięki aplikacji Camera FV-5 możemy już sprawdzić działanie tej funkcji.
22 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Czy smartfony zabiją rynek aparatów cyfrowych?
Firma Mayflower Concepts, bazując na danych udostępnionych przez organizację CIPA, zaprezentowała wykres obrazujący kształtowanie się trendów sprzedaży aparatów na przestrzeni ostatnich 60 lat. Widzimy, że od 2 lat rynek aparatów cyfrowych przeżywa pogłębiający się kryzys.
18 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Lume Cube - 1500 lumenów w kieszeni
Dzięki serwisom crowdfundingowym co i rusz powstają firmy oferujące ciekawe, a czasem i rewolucyjne rozwiązania mające zastosowanie w fotografii. Ostatnio naszą uwagę przykuł projekt lamp Lume Cube łączących dużą moc z kompaktowymi rozmiarami.
24 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Eye-Fi Cloud - od teraz dla każdego
Firmę Eye-Fi znamy głównie za sprawą kart pamięci z łącznością Wi-fi. Posiadacze kart od pewnego czasu mogli korzystać z serwisu Eye-Fi Cloud umożliwiającego przechowywanie zdjęć w chmurze. Teraz usługa staje się dostępna dla wszystkich.
21 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
FotoSwipe - łatwa wymiana zdjęć między systemami iOS i Android
Producenci smarfonów prześcigają się w ulepszaniu aparatów dostępnych w ich urządzeniach. Ciągle jednak przesyłanie zdjęć pomiędzy telefonami stwarza pewne trudności. FotoSwipe ma zamiar to zmienić.
21 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Joby GripTight XL. Smartfon na statywie
Każdy kto wpadł na pomysł umieszczenia smartfona na statywie wie, że nie jest to wcale banalne zadanie. Rozwiązaniem może być uniwersalny uchwyt Joby GripTight XL, który poradzi sobie z urządzeniami o szerokości od 69 do 99 milimetrów.
24 Paź 2014
Michal Grzegorczyk
0
Czy wkrótce zniknie ostatnia przewaga kompaktów nad smartfonami? DynaOptics ma pomysł na minaturowy zoom optyczny
Smartfony szturmem podbiły rynek fotografii i nie był to przypadek. Jakość obrazu stała się porównywalna z normalnymi kompaktami, smartfony zawsze mamy przy sobie, a zrobione nimi zdjęcia można od razu obrobić i opublikować on-line. Jedyne, czego brakuje to optycznego zoomu. Firma DynaOptics ma pomysł, jak to zmienić.
2 Paź 2014
Michal Grzegorczyk
0
LG G3 - test
Aparat wbudowany w LG G3 oferuje 13-megapikselową matrycę, optyczną stabilizację obrazu oraz dwie lampy LED. Produkt koreańskiego producenta jest także pierwszym smartfonem, w którym zastosowano laserowy autofokus. Do kadrowania posłuży nam 5,5-calowy ekran LCD. Zobaczcie jak LG G3 wypadł w naszym teście.
19 Wrz 2014
Marcin Grabowiecki
0
Panasonic Lumix CM1 - smartfon z 1-calową matrycą
Photokina 2014 Nieco w cieniu nowego kompaktu i bezlusterkowca zadebiutował Panasonic Lumix CM1 - smartfon z 1-calową matrycą o rozdzielczości 20 megapikseli, działający pod kontrolą systemu Android 4.4. Urządzenie trafi do sklepów pod koniec roku, na początku na rynku francuskim i niemieckim.
15 Wrz 2014
Michal Grzegorczyk
0
Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus
Poznaliśmy dwa nowe smartfony z nadgryzionym jabłkiem w logo: Apple iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Wśród nowości znalazła się między innymi matryca z pikselami detekcji fazy, a także funkcja 43-megapikselowej panoramy.
9 Wrz 2014
Michal Grzegorczyk
0