smartfon

Wszystkie artykuły z tagiem: "smartfon" w serwisie fotopolis.pl:
Większa rozdzielczość zdjęć w serwisie Instagram
Instagram to obecnie najbardziej popularna fotograficzna platforma społecznościowa. Korzystają z niej zarówno amatorzy jak i osoby podchodzące do fotografowanie bardziej ambitnie. Dla tych drugich mankamentem była mała rozdzielczość przechowywanych zdjęć. Teraz, po niemal 5 latach programiści zdecydowali się ją podwoić.
8 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Lensbaby Creative Mobile Kit
Znany producent obiektywów efektowych zaprezentował zestaw Creative Mobile Kit, przeznaczony dla amatorów fotografowania smartfonem. W jego skład wchodzą 2 obiektywy, adapter do montażu szkieł i podpórka, która ma pomóc przy dłuższych czasach naświetlania.
8 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Kamil Kotarba “Zabawa w chowanego”
Stacja Muranów zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zdjęć Kamila Kotarby pod tytułem “Zabawa w chowanego”. Eksponowane zdjęcia w ciekawy sposób podejmują temat izolacji od świata realnego spowodowanego ciągłym używaniem smartfonów. Wernisaż odbędzie się w piątek, 10 lipca 2015 roku.
6 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Moment Macro Lens - obiektyw makro do iPhone’a 6
W ofercie firmy Moment produkującej obiektywy i akcesoria do telefonów iPhone pojawił się nowy obiektyw makro. Moment Macro Lens posiada ogniskową o ekwiwalencie 25 mm i oferuje 10-krotne powiększenie obrazu.
3 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Olympus Air A01 trafia poza rynek azjatycki
Po raz pierwszy o projekcie Olympusa usłyszeliśmy w połowie grudnia zeszłego roku. To "beskorpusowiec”, który pozwala na podłączenie obiektywów z systemu Mikro Cztery Trzecie i sterowanie jego funkcjami z poziomu smartfona. 16 megapikselowy aparat, skierowany początkowo wyłącznie na rynek azjatycki trafi niebawem do sprzedaży w USA.
1 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
DxO ONE - fotograficzna przystawka do iPhone’a
W ciągu ostatnich dni na stronie DxO można było zobaczyć grafiki informujące, że już niedługo za sprawą firmy doczekamy się przełomu w fotografowaniu. Dziś już wiemy, że chodziło o aparat DxO One. Przełomu raczej nie ma, ale ultrakompaktowy, 20,2-megapikselowy aparat z 1-calową matrycą podłączany do smartfona to ciekawy pomysł i może skusić niektórych użytkowników smartfonów Apple.
18 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
48 godzin, 48 miast - dookoła świata ze smartfonami Sony
W najbliższą sobotę, 13 czerwca 2015 roku Sony Mobile rusza z ciekawym projektem “48 godzin, 48 miast”, w ramach którego 48 fotografów z Instagrama, pochodzących 48 aglomeracji na świecie będzie miało za zadanie pokazać swoje miasto z jak najciekawszej strony. Wśród wytypowanych miast znalazły się Warszawa i Trójmiasto.
12 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
LG G4 - test
Do naszej redakcji trafił zaprezentowany niedawno telefon LG G4, który zamierza powalczyć o tytuł fotograficznego smartfona roku. W naszym teście postanowiliśmy sprawdzić jak wbudowany aparat radzi sobie w rzeczywistości.
11 Cze 2015
Maciej Luśtyk
3
Sony Xperia M4 Aqua - wodoodporne 13 Mp w dobrej cenie
Ostatnio na polski rynek trafił smartfon Sony Xperia M4 Aqua. Wyposażono go w 13-megapikselowy aparat, wydajny procesor i pojemną baterię, a jego obudowa jest wodoszczelna do głębokości 1,5 metra.
2 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Lumigraphe - smartfonowa camera obscura
Dziś znów trochę Kickstartera. Tym razem jest to urządzenie Lumigraphe, za pomocą którego będziemy mogli przenieść świat fotografii otworkowej na ekrany naszych smartfonów.
2 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0