smartfon

Wszystkie artykuły z tagiem: "smartfon" w serwisie fotopolis.pl:
Nowa generacja smartfonów Samsung Galaxy A - większa wydajność i lepsze aparaty
Samsung zaprezentował nową generację smartfonów z serii A (A7, A5 i A3), które choć plasują się półkę niżej od flagowej rodziny S, to charakteryzują się mocnymi podzespołami i bardzo dobrymi aparatami. A te uległy jeszcze poprawie.
3 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Czy aparaty przeszkadzają nam w doświadczaniu chwili?
Tak twierdzi kierownictwo muzeum narodowego Holandii i proponuje zwiedzającym porzucenie aparatów na rzecz ołówka i kartki.
27 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Wysokiej jakości filmy w zwolnionym tempie z twojego smartfona? Już niedługo będzie to możliwe
Kalifornijski producent matryc do smartfonów i kamerek sportowych, Omnivision Technologies pokazał nowy sensor, który przenieść ma filmowanie smartfonem na wyższy poziom. Między innymi otrzymamy możliwość nagrywania wysokiej jakości filmów w zwolnionym tempie.
13 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Aktualizacja Snapseed pozwoli Ci edytować pliki RAW na smartfonie i tablecie
Snapseed to jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji do edycji zdjęć na urządzeniach mobilnych. W kwietniu producent zaprezentował wersję 2.0, wprowadzającą nowy layout, narzędzia i filtry. Najnowsza aktualizacja umożliwi nam obróbkę na plikach RAW.
29 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Czy smartfony uratują rynek odbitek?
Kiedyś obecne na co drugim rogu, dzisiaj należą już do rzadkości. Digitalizacja fotografii sprawiła, że fotolaby powoli odchodzą w zapomnienie. Jak się jednak okazuje, paradoksalnie, rynek odbitek mogą uratować użytkownicy smartfonów.
9 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Microsoft Lumia 950 i 950 XL - 20 Mp i optyka Zeissa
Oprócz ciekawych tabletów, Microsoft pokazał także najnowsze flagowe smartfony, które mogą pochwalić się wysoką wydajnością, 20-megapikselowymi aparatami, wysokiej jakości jasnymi obiektywami firmy Zeiss i możliwością nagrywania filmów w jakości 4K. Dodatkową będzie można ich używać jako przenośnych komputerów.
8 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Ciekłokrystaliczny autofokus - rewolucja w ostrzeniu?
Do tej pory ciekły kryształ kojarzył się nam głównie z wyświetlaczami. Może on jednak zmienić sposób w jaki patrzymy na systemy ostrzenia. Firma Lensvector zaprezentowała aparat wykorzystujący technologię ostrzenia opartą na ciekłym krysztale, który być może już niedługo zagości w naszych smartfonach.
6 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Google Nexus 5X i Nexus 6P - lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu
Google zaprezentowało nowe smartfony Nexus 5X i Nexuss 6P. Obydwa wyposażono w aparaty z 12,3-megapikselową matrycą Sony i jasnym obiektywem f/2. W porównaniu z flagowcami innych producentów rozdzielczość matrycy wydaje się niewielka, aparaty mają jednak bardzo dobrze radzić sobie w warunkach słabego oświetlenia.
30 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
iPhone 6s z zupełnie nowym aparatem 12 Mp
Najważniejszą premierą dzisiejszej konferencji Apple była oficjalna prezentacja najnowszego iPhone’a. Model 6s został wyposażony w nową, 12-megapikselową matrycę o zupełnie nowej architekturze. Pojawiły się też filmy 4K oraz funkcja Live Photos.
9 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Manfrotto PIXI Extreme i Smart - kompaktowe statywy do smartfonów i kamer sportowych
Foto7, dystrybutor marki Manfrotto informuje o rozszerzeniu lekkiej i kompaktowej serii statywów PIXI o przeznaczone do pracy ze smartfonami i kamerkami sportowymi typu GoPro. Akcesoria oferują wygodny system mocowania i z łatwością zmieszczą się do plecaka.
4 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0