poradnik

Wszystkie artykuły z tagiem: "poradnik" w serwisie fotopolis.pl:
Aparat na wakacje 2009 - przegląd aparatów
Miłośnik fotografii ruszający na wakacje najczęściej zabiera ze sobą sprzęt, którym fotografował dotychczas. Jednak ogromna rzesza urlopowiczów, którzy na co dzień nie interesuje się fotografią, przed wyjazdem na wakacyjny odpoczynek staje przed problemem wyboru aparatu. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla nich przewodnik po kompaktach, tanich lustrzankach i innym sprzęcie, który sprawdzi się podczas letnich wojaży.
26 Cze 2009
Michal Grzegorczyk
0
Odkrywamy możliwości programu Photoshop Elements - część 4
Zapraszamy na czwartą część cyklu ukazującego możliwości programu Adobe Photoshop Elements 7 autorstwa Piotra Janowczyka - wykładowcy Akademii Fotografii. W tym odcinku autor zaprezentuje okładkowy fotomontaż.
23 Maj 2009
Michal Grzegorczyk
0
Odkrywamy możliwości programu Photoshop Elements - część 3
Zapraszamy do lektury trzeciej części cyklu ukazującego możliwości programu Adobe Photoshop Elements 7 autorstwa Piotra Janowczyka - wykładowcy Akademii Fotografii. Nadal pozostajemy w świecie okładek pism modowych. Tym razem autor zajmuje się fotografią czarno-białą.
9 Maj 2009
Marta Majewska
0
Odkrywamy możliwości programu Photoshop Elements - część 2
Zapraszamy do lektury drugiej części cyklu ukazującego możliwości programu Adobe Photoshop Elements 7 autorstwa Piotra Janowczyka. Nadal pozostajemy w świecie okładek pism modowych. Tym razem autor zajmuje się retuszem zdjęcia.
3 Maj 2009
Michal Grzegorczyk
0
Aparat na Pierwszą Komunię - poradnik kupującego
Aparat fotograficzny to jedna z żelaznych propozycji na prezent wręczany z okazji Pierwszej Komunii Świętej. W naszym poradniku podpowiadamy na jakie cechy aparatu warto zwrócić uwagę, tak aby zadowolone były obydwie strony - obdarowujący i dziecko. Zapraszamy do lektury.
26 Kwi 2009
Michal Grzegorczyk
0
Dwie nowe książki o świetle w fotografii
Nakładem wydawnictwa Galaktyka ukazały się właśnie dwie nowe książki poświęcone zagadnieniom światła w fotografii. "Pracując ze światłem. Warsztaty fotografii krajobrazowej" to publikacja, w której brytyjscy fotografowie opowiadaja o kulisach i tajnikach realizacji zdjęć pejzażu. "Światło w fotografii: magia i nauka" to propozycja z szeregiem praktycznych porad, związanych z kontrolowaniem światła w różnych sytuacjach zdjęciowych.
3 Kwi 2009
ms
0
Bryan Peterson "Kreatywna fotografia bez tajemnic" - recenzja
Łódzkie wydawnictwo "Galaktyka" przygotowało polskie wydanie kolejnego fotograficznego poradnika autorstwa "Bryana Petersona". Dwie poprzednia książki - "Ekspozycja bez tajemnic" i "Czas naświetlania bez tajemnic" - skupione były na fotograficznych podstawach. Ostatnia publikacja pomaga wykonać krok naprzód i wyzwolić kreatywność u adeptów sztuki fotograficznej. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji!
13 Mar 2009
Michal Grzegorczyk
0
Z archiwum fotopolis.pl - światłomierz i "trudne zdjęcia staną się łatwe"
W tym tygodniu w cyklu "Z archiwum fotopolis.pl" przypominamy dwa teksty. Pierwszy z nich wyjaśnia jak widzi "świat" światłomierz aparatu fotograficznego i jakie są tego konsekwencje dla naszych zdjęć. Następnie przypominamy artykuł zbierający i podsumowujący podstawową wiedzę o fotografowaniu "Trudne zdjęcia staną się łatwe".
21 Lut 2009
Michał Sułkiewicz
0
Andrzej A. Mroczek "Książka o fotografowaniu"
W księgarniach pojawiło się trzecie, rozszerzone wydanie "Książki o fotografowaniu" Andrzeja A. Mroczka. W przystępny, a zarazem wnikliwy sposób, autor omawia zagadnienia związane z warsztatem fotograficznym. Odpowiada, jak radzić sobie w różnych warunkach oświetleniowych, jak wykorzystać możliwości sprzętu, porusza zagadnienia związane z kompozycją obrazu. Propozycja dla ambitnych początkujących, a także zaawansowanych autorów, którzy w świadomy sposób chcieliby realizować fotograficzne...
16 Lut 2009
ms
0
Z archiwum fotopolis.pl - obiektywy portretowe, efekt czerwonych oczu oraz fotografia czarno-biała
W dzisiejszym odcinku "Z archiwum fotopolis.pl" chcemy przybliżyć Wam artykuły, które pomogą wykonywać lepsze zdjęcia portretowe. Ludzie to najpopularniejszy, a jednocześnie najbardziej wymagający temat fotograficzny. Nie podamy Wam niezawodnych przepisów na dobry portret, bo takich nie ma. Możemy jedynie przypomnieć co pomoże uzyskać świetne zdjęcia ludzi.
14 Lut 2009
Michał Sułkiewicz
0