poradnik

Wszystkie artykuły z tagiem: "poradnik" w serwisie fotopolis.pl:
Z archiwum fotopolis.pl - ABC fotografii cyfrowej i migawka kontra przysłona
W dzisiejszym odcinku cyklu przypominającego najciekawsze artykuły poradnikowe z archiwum fotopolis.pl mamy propozycję zarówno dla początkujących, którzy chcieliby poznać podstawowe zasady fotografii, jak i dla nieco bardziej zaawansowanych pasjonatów fotografii cyfrowej, którzy zastanawiają się "jak to działa".
10 Sty 2009
Michał Sułkiewicz
0
Z archiwum fotopolis.pl - 18 praktycznych zasad fotografii cyfrowej i techniki fotografowania ruchu.
Większość naszych czytelników to pasjonaci fotografii, którzy znają jej podstawowe zasady. Dlatego tak często drażnią ich zdjęcia zrobione przez rodzinę i znajomych bez poszanowania najprostszych reguł. Z tego powodu przypominamy "18 praktycznych zasad fotografii cyfrowej". A dla bardziej zaawansowanych odświeżamy artykuł o technikach rejestrowania ruchu.
3 Sty 2009
Michał Sułkiewicz
0
Z archiwum fotopolis.pl - fotografowanie kompaktem i obiektywy do lustrzanek cyfrowych
Mamy nadzieję, że pod choinką znalazło się wiele fotograficznych prezentów. Teraz trzeba je dobrze wykorzystać. Bez względu na to czy prezentem świątecznym był cyfrowa lustrzanka, kompakt lub oprogramowanie w archiwum fotopolis.pl znajdziecie odpowiednie artykuły poradnikowe. W tym tygodniu przypominamy nadal aktualne cykle o fotografowaniu kompaktami i o obiektywach do lustrzanek cyfrowych.
27 Gru 2008
Michał Sułkiewicz
0
Aparat pod choinkę - poradnik kupującego (edycja 2008)
W ostatnich dniach odbieramy w redakcji coraz więcej telefonów z powtarzającym się pytaniem: "który aparat cyfrowy wybrać?". Tymczasem odpowiedź nie jest łatwa i krótka. Nie ma bowiem jednego, idealnego aparatu, który sprawdzi się w każdych okolicznościach. Wszystko zależy od umiejętności fotografa, rodzaju zdjęć, które będzie robił i zasobności portfela osoby kupującej. W naszym świątecznym poradniku tłumaczymy, zestawiamy, wyjaśniamy i pomagamy dobrze wybrać - zapraszamy do lektury.
5 Gru 2008
Michal Grzegorczyk
0
Konkurs na Fotograficzną Publikację Roku
Galeria f5&księgarnia Fotograficzna ogłosiła pierwszą edycję konkursu na "Fotograficzną Publikację Roku". Pozycje, które w danym roku pojawiły się na polskim rynku wydawniczym, będą oceniane w czterech kategoriach. Do ich oceny zaproszono przedstawicieli różnych środowisk związanych ze sztuką wydawniczo-dziennikarską.
13 Lis 2008
Marta Sinior
0
Kreatywna fotografia bez tajemnic - trzecia publikacja Bryana Petersona
Po sukcesie "Ekspozycji bez tajemnic" oraz "Czasu naświetlania bez tajemnic", nakładem wydawnictwa Galaktyka ukazała się kolejna książka Bryan Petersona zatytułowana "Kreatywna fotografia bez tajemnic". Książka, tak jak dwie poprzednie, powinna zainteresoać wszystkich pragnących poszerzyć swoją wiedzę fotograficzną. Polecamy.
13 Lis 2008
Marta Sinior
0
Obiektywy do fotografii krajobrazowej
W drugiej części cyklu dotyczącego wykorzystania optyki w poszczególnych tematach fotograficznych zajmiemy się zdjęciami krajobrazu. Naszym przewodnikiem będzie tu Jacek Kudłaty, wspinacz i fotograf - zawodowiec w obydwu dziedzinach.
15 Lip 2008
Paweł Baldwin
0
Przysłona i głębia ostrości - fragment "Ekspozycji bez tajemnic" cz.3
Publikujemy trzecią - ostatnią część fragmentu "Ekspozycji bez tajemnic" Bryana Petersona. W trzecim odcinku autor dokładnie omawia i tłumaczy zasady przysłon oraz przybliża zagadnienie makroforografii. Zapraszamy do lektury.
2 Lip 2008
Marta Sinior
0
Aparat na wakacje 2008 - przegląd kompaktów i najtańszych lustrzanek
Wakacje za pasem. Czas wyjazdów, zwiedzania, rodzinnych spotkań, czyli mnóstwa okazji do robienia zdjęć. Nic więc dziwnego, że przed sezonem urlopowym dużo osób szuka nowej cyfrówki. Na rynku fotograficznym trwa nieustannie wyścig technologiczny, a jeśli ktoś go stale nie śledzi, może mieć kłopot z odpowiedzeniem sobie na pytanie "jakiego aparatu właściwie potrzebuję?". Zapraszamy do lektury naszego wakacyjnego poradnika - odpowiadamy w nim na to pytanie.
20 Cze 2008
Michal Grzegorczyk
0
"Czas naświetlania bez tajemnic" - druga publikacja Bryana Petersona
Niecały rok minął od wydania pierwszej w Polsce publikacji Bryana Petersona "Ekspozycja bez tajemnic", a na rynku pojawiła się już druga. Tym razem autor dzieli się z nami tajemnicą związaną z poprawnym czasem naświetlania. Polecamy.
10 Cze 2008
Marta Sinior
0