poradnik

Wszystkie artykuły z tagiem: "poradnik" w serwisie fotopolis.pl:
Bryan Peterson "Kreatywna fotografia bez tajemnic" - recenzja
Łódzkie wydawnictwo "Galaktyka" przygotowało polskie wydanie kolejnego fotograficznego poradnika autorstwa "Bryana Petersona". Dwie poprzednia książki - "Ekspozycja bez tajemnic" i "Czas naświetlania bez tajemnic" - skupione były na fotograficznych podstawach. Ostatnia publikacja pomaga wykonać krok naprzód i wyzwolić kreatywność u adeptów sztuki fotograficznej. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji!
13 Mar 2009
Michal Grzegorczyk
0
Z archiwum fotopolis.pl - światłomierz i "trudne zdjęcia staną się łatwe"
W tym tygodniu w cyklu "Z archiwum fotopolis.pl" przypominamy dwa teksty. Pierwszy z nich wyjaśnia jak widzi "świat" światłomierz aparatu fotograficznego i jakie są tego konsekwencje dla naszych zdjęć. Następnie przypominamy artykuł zbierający i podsumowujący podstawową wiedzę o fotografowaniu "Trudne zdjęcia staną się łatwe".
21 Lut 2009
Michał Sułkiewicz
0
Andrzej A. Mroczek "Książka o fotografowaniu"
W księgarniach pojawiło się trzecie, rozszerzone wydanie "Książki o fotografowaniu" Andrzeja A. Mroczka. W przystępny, a zarazem wnikliwy sposób, autor omawia zagadnienia związane z warsztatem fotograficznym. Odpowiada, jak radzić sobie w różnych warunkach oświetleniowych, jak wykorzystać możliwości sprzętu, porusza zagadnienia związane z kompozycją obrazu. Propozycja dla ambitnych początkujących, a także zaawansowanych autorów, którzy w świadomy sposób chcieliby realizować fotograficzne...
16 Lut 2009
ms
0
Z archiwum fotopolis.pl - obiektywy portretowe, efekt czerwonych oczu oraz fotografia czarno-biała
W dzisiejszym odcinku "Z archiwum fotopolis.pl" chcemy przybliżyć Wam artykuły, które pomogą wykonywać lepsze zdjęcia portretowe. Ludzie to najpopularniejszy, a jednocześnie najbardziej wymagający temat fotograficzny. Nie podamy Wam niezawodnych przepisów na dobry portret, bo takich nie ma. Możemy jedynie przypomnieć co pomoże uzyskać świetne zdjęcia ludzi.
14 Lut 2009
Michał Sułkiewicz
0
Z archiwum fotopolis.pl - akt i fotografowanie gór
W tym tygodniu z zasobów archiwum fotopolis.pl przedstawiamy porady ekspertów, znanych fotografów współpracujących z naszą redakcją. Na zimową pogodę proponujemy pracę w studio z modelką lub modelem albo - wręcz przeciwnie - wyprawę w góry.
24 Sty 2009
Michał Sułkiewicz
0
Z archiwum fotopolis.pl - głębia ostrości i jak uratować zdjęcie
W kolejnym odcinku naszej sobotniej serii przypominamy artykuły omawiające niezwykle ważne i użyteczne pojęcie głębi ostrości oraz cykl artykułów poświęcony podstawowej obróbce zdjęcia na komputerze, dzięki któremu będziecie mogli uratować nawet nieudane zdjęcia.
17 Sty 2009
Michał Sułkiewicz
0
Z archiwum fotopolis.pl - ABC fotografii cyfrowej i migawka kontra przysłona
W dzisiejszym odcinku cyklu przypominającego najciekawsze artykuły poradnikowe z archiwum fotopolis.pl mamy propozycję zarówno dla początkujących, którzy chcieliby poznać podstawowe zasady fotografii, jak i dla nieco bardziej zaawansowanych pasjonatów fotografii cyfrowej, którzy zastanawiają się "jak to działa".
10 Sty 2009
Michał Sułkiewicz
0
Z archiwum fotopolis.pl - 18 praktycznych zasad fotografii cyfrowej i techniki fotografowania ruchu.
Większość naszych czytelników to pasjonaci fotografii, którzy znają jej podstawowe zasady. Dlatego tak często drażnią ich zdjęcia zrobione przez rodzinę i znajomych bez poszanowania najprostszych reguł. Z tego powodu przypominamy "18 praktycznych zasad fotografii cyfrowej". A dla bardziej zaawansowanych odświeżamy artykuł o technikach rejestrowania ruchu.
3 Sty 2009
Michał Sułkiewicz
0
Z archiwum fotopolis.pl - fotografowanie kompaktem i obiektywy do lustrzanek cyfrowych
Mamy nadzieję, że pod choinką znalazło się wiele fotograficznych prezentów. Teraz trzeba je dobrze wykorzystać. Bez względu na to czy prezentem świątecznym był cyfrowa lustrzanka, kompakt lub oprogramowanie w archiwum fotopolis.pl znajdziecie odpowiednie artykuły poradnikowe. W tym tygodniu przypominamy nadal aktualne cykle o fotografowaniu kompaktami i o obiektywach do lustrzanek cyfrowych.
27 Gru 2008
Michał Sułkiewicz
0
Aparat pod choinkę - poradnik kupującego (edycja 2008)
W ostatnich dniach odbieramy w redakcji coraz więcej telefonów z powtarzającym się pytaniem: "który aparat cyfrowy wybrać?". Tymczasem odpowiedź nie jest łatwa i krótka. Nie ma bowiem jednego, idealnego aparatu, który sprawdzi się w każdych okolicznościach. Wszystko zależy od umiejętności fotografa, rodzaju zdjęć, które będzie robił i zasobności portfela osoby kupującej. W naszym świątecznym poradniku tłumaczymy, zestawiamy, wyjaśniamy i pomagamy dobrze wybrać - zapraszamy do lektury.
5 Gru 2008
Michal Grzegorczyk
0