Tadeusz Rolke

Wszystkie artykuły z tagiem: "Tadeusz Rolke" w serwisie fotopolis.pl:
"Dziennik z podróży" w TVP 2
Już dziś, we wtorek 8 października o godz. 22:50 telewizyjna Dwójka pokaże nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Lubuskim Lecie Filmowym wyprodukowany przy udziale TVP2 dokumentalny obraz autorstwa Piotra Stasiaka zatytułowany "Dziennik z podróży". Dokument jest filmowym porterem prekursora polskiej fotografii reportażowej, Tadeusza Rolke.
8 Paź 2013
Marcin Grabowiecki
0
Pokaz filmu "Dziennik z podróży" Piotra Stasika
Zapraszamy na pokaz filmu "Dziennik z podróży" w reżyserii Piotra Stasika, który odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 18:00 w Zachęcie w Warszawie. Obraz opowiada o przyjaźni Tadeusza Rolke z jego uczniem Michałem, która rodzi się podczas wspólnej podróży camperem po Polsce. Pokaz filmu towarzyszy wystawie "Czas wolny. Fotografie", którą można oglądać już tylko do najbliższej niedzieli.
19 Wrz 2013
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Tadeuszem Rolke w Starej Galerii ZPAF
W poniedziałek, 10 maja w warszawskiej Starej Galerii ZPAF odbędzie się wieczór z Tadeuszem Rolke. Spotkanie będzie przede wszystkim okazją do zapoznania się z projektem fotograficznym Tadeusza Rolke "Tu byliśmy", ale także okazją do dyskusji na temat pamięci, krajobrazu i fotografii.
7 Maj 2010
Marcin Grabowiecki
0
Tadeusz Rolke o Alinie Szapocznikow - spotkanie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
We wtorek, 26 maja o godzinie 18 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się spotkanie z Tadeuszem Rolke. Wybitny fotograf opowie o swojej współpracy z Aliną Szapocznikow, artystką której prace można obecnie oglądać na wystawie w Muzeum. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Wstęp jest wolny.
26 Maj 2009
ms
0
"Migawki. Spotkania z fotografią" - nowe warsztaty w Warszawie
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza do udziału w nowym projekcie "Migawki. Spotkania z fotografią". W ramach warsztatów odbędą się m.in. plenery po Warszawie, spotkania z najlepszymi fotografikami i fotoedytorami oraz wystawa kończąca projekt. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 października 2008 roku. Polecamy.
1 Paź 2008
Marta Sinior
0
VI Wigierskie Spotkania z Fotografią
W dniach 9 i 10 sierpnia 2008 roku odbędą się VI Wigierskie Spotkania z Fotografią. Będzie to okazja to rozmowy z krytykiem sztuki, kuratorem fotografii w Centrum Sztuki Współczesnej - Markiem Gryglem oraz prekursorem polskiej fotografii reportażowej - Tadeuszem Rolke.
7 Sie 2008
Marta Sinior
0
Dwudniowe warsztaty w Muzeum Powstania Warszawskiego
W najbliższy weekend 7 i 8 czerwca 2008 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się kolejne warsztaty "Historia pisana światłem" w ramach cyklu "Warszawa - twarze miasta". Tak jak poprzednie i te poprowadzą znani polscy fotografowie: dr hab. Marian Schmidt oraz Tadeusz Rolke. Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest przesłanie formularza do 6 czerwca. Polecamy.
2 Cze 2008
Marta Sinior
0
"Szarogród. Historia jednego miasteczka" - spotkanie z Tadeuszem Rolke
Dom Spotkań z Historią zaprasza w środę, 28 maja 2008 roku na spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z promocją książki "Tu byliśmy. Ostatnie ślady zaginionej kultury". Podczas wieczoru Tadeusz Rolke, współwydawca i autor zdjęć do publikacji pokaże swoje najnowsze fotografie z podróży na Ukrainę.
26 Maj 2008
Marta Sinior
0
Spotkanie z Rolke w Poznaniu
Galeria MM w Poznaniu zaprasza 14 listopada na seminarium fotograficzne pod hasłem "Między dokumentacją a interpretacją". Prowadzącym spotkanie będzie znany polski fotoreporter - Tadeusz Rolke. Seminarium będzie uwieńczeniem trwającej obecnie wystawy artysty w poznańskiej galerii. Początek spotkania o godzinie 19.
14 Lis 2007
Marta Sinior
0
Mała retrospektywa Tadeusza Rolke na spotkaniu w Zachęcie
Warszawska Zachęta zaprasza w najbliższą środę, 24 października 2007 roku na spotkanie z Tadeuszem Rolke z cyklu "Fotografia polska po 1945 roku". Podczas spotkania mającego charakter retrospektywy, będzie można zapoznać się z bogatą twórczością artysty.
23 Paź 2007
Marta Sinior
0