Tadeusz Rolke

Wszystkie artykuły z tagiem: "Tadeusz Rolke" w serwisie fotopolis.pl:
Wystawa "Czas wolny. Fotografie" w Zachęcie
Już w najbliższy poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 19:00 w Zachęcie odbędzie się otwarcie wystawy "Czas wolny. Fotografie", na której zobaczymy prace Romualda Broniarka, Aleksandera Jałosińskiego, Bogdana Łopieńskiego, Jana Morka, Wojciecha Plewińskiego i Tadeusza Rolke. Fotografowie pokażą nam, jak spędzali czas wolny "obywatele" PRL-u.
7 Sie 2013
Marcin Grabowiecki
0
doc! photo magazine, nr 11
Ukazał się 11. numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Bohaterem numeru jest Tadeusz Rolke. Poza wywiadem z fotografem, w majowym numerze magazynu można znaleźć także jego kameralny fotoreportaż "Szabas u Szmulika".
24 Maj 2013
Marcin Grabowiecki
0
Tadeusz Rolke w Le Guern
Od 23 lutego w Galerii Le Guern w Warszawie będzie można oglądać prace Tadeusza Rolke, przedstawiające Polskę początku lat dziewięćdziesiątych.
22 Lut 2013
Marcin Grabowiecki
0
Tadeusz Rolke - wywiad
Prezentujemy fragment wywiadu Hanny Marii Gizy z Tadeuszem Rolke. Opowiada w nim o tym jak zaczęła się jego przygoda z fotografią. Pełna treść rozmowy jest do znalezienia w książce "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii", teraz dostępnej także w wersji na iPada.
20 Paź 2012
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "Czarne kwadraty 2. Abstrakcje, fotografie" połączona z finisażem wystawy Tadeusza Rolke w Galerii Le Guern
Zapraszamy na finisaż wystawy Tadeusza Rolke do Galerii Le Guern w Warszawie. W sobotę, 11 września o godz. 19:00 otwarta zostanie jej druga część zatytułowana "Czarne kwadraty 2. Abstrakcje, fotografie", na której oprócz fotografa swoje prace pokażą Tomasz Ciecierski, Tomasz Partyka oraz Włodzimierz J. Zakrzewski.
7 Wrz 2010
Marcin Grabowiecki
0
Tadeusz Rolke w Galerii Le Guern
Fotografie, które zobaczymy w warszawskiej Galerii Le Guern pochodzą z archiwum 81-letniego klasyka polskiej fotografii Tadeusza Rolke. Mniej znane kadry mistrza zgromadzone pod tytułem "Czarne kwadraty" zostaną przedstawione szerszej publiczności po raz pierwszy. Wystawę będzie można oglądać od najbliższej soboty, 26 czerwca do 11 września.
25 Cze 2010
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Tadeuszem Rolke w Starej Galerii ZPAF
W poniedziałek, 10 maja w warszawskiej Starej Galerii ZPAF odbędzie się wieczór z Tadeuszem Rolke. Spotkanie będzie przede wszystkim okazją do zapoznania się z projektem fotograficznym Tadeusza Rolke "Tu byliśmy", ale także okazją do dyskusji na temat pamięci, krajobrazu i fotografii.
7 Maj 2010
Marcin Grabowiecki
0
Tadeusz Rolke o Alinie Szapocznikow - spotkanie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
We wtorek, 26 maja o godzinie 18 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się spotkanie z Tadeuszem Rolke. Wybitny fotograf opowie o swojej współpracy z Aliną Szapocznikow, artystką której prace można obecnie oglądać na wystawie w Muzeum. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Wstęp jest wolny.
26 Maj 2009
ms
0
"Migawki. Spotkania z fotografią" - nowe warsztaty w Warszawie
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza do udziału w nowym projekcie "Migawki. Spotkania z fotografią". W ramach warsztatów odbędą się m.in. plenery po Warszawie, spotkania z najlepszymi fotografikami i fotoedytorami oraz wystawa kończąca projekt. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 października 2008 roku. Polecamy.
1 Paź 2008
Marta Sinior
0
VI Wigierskie Spotkania z Fotografią
W dniach 9 i 10 sierpnia 2008 roku odbędą się VI Wigierskie Spotkania z Fotografią. Będzie to okazja to rozmowy z krytykiem sztuki, kuratorem fotografii w Centrum Sztuki Współczesnej - Markiem Gryglem oraz prekursorem polskiej fotografii reportażowej - Tadeuszem Rolke.
7 Sie 2008
Marta Sinior
0