Tadeusz Rolke

Wszystkie artykuły z tagiem: "Tadeusz Rolke" w serwisie fotopolis.pl:
To był styl. Moda lat 50. i 60. w obiektywie Rolke, Plewińskiego i Greena
Przy okazji nadchodzącego Cracow Fashion Week będziemy mieli wyjątkową okazję wejrzeć w świat stylu lat 50. i 60 XX wieku. W krakowskiej Galerii BB zobaczymy jak różniło się podejście do fotografii modowej w powojennej Ameryce i Polsce okresu PRL.
14 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Moja namiętność, czyli spotkanie z mistrzem polskiej fotografii Tadeuszem Rolke
Świadek epoki? Za mało powiedziane: Tadeusz Rolke to świadek kilku epok, w dodatku wyjątkowy, bo wszystkie utrwalił na swych fotografiach. Spotkanie z legendą polskiej fotografii odbędzie się na początku lutego w Warszawie.
27 Sty 2017
Michał Chrzanowski
1
Tadeusz Rolke: „Fotografia to moja namiętność, pasja i powołanie“
„Tadeusz Rolke. Moja namiętność“ to pasjonująca biografia jednego z najwybitniejszych polskich fotografów. Opowiada w niej o sensie fotografii i zmieniającym się sprzęcie. Wspomina sławnych i zapomnianych ludzi, których spotykał z obu stron obiektywu. O swoich kobietach mówi szokująco szczerze, ale przecież i o sobie opowiada bez żadnej taryfy ulgowej, z imponującym dystansem.
13 Gru 2016
Michał Chrzanowski
4
„Rolke” - nowy album jednego z najważniejszych polskich fotografów
Najnowsza, poświęcona kobietom publikacja pod tytułem „Rolke” prezentuje 60-letni dorobek artysty na niemal 200 fotografiach. O książce rozmawiamy z jej autorem.
30 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Tadeusz Rolke “Checkpoint Rolke”
Galeria Obserwacja zaprasza do Warszawy na wystawę zdjęć Tadeusza Rolke. Prace w ciekawy sposób łączą fotografię dokumentalną z surrealizmem, opisując świat ZSRR i przemian systemowych.. Wernisaż odbędzie się 14 maja 2014 roku o godzinie 19:00.
6 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0
Życie artystyczne i towarzyskie Tadeusza Rolke w Galerii Ego
Poznańska Galeria Ego zaprasza na wystawę fotografii Tadeusza Rolke. Do 29 listopada możemy oglądać zapis życia artystycznego i towarzyskiego osadzonego w peerelowskich realiach.
10 Paź 2014
Marcin Grabowiecki
0
Muzeum Sztuki Nowoczesnej udostępnia archiwum Tadeusza Rolke
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie udostępniło pokaźny zbiór prac nestora polskiej fotografii - Tadeusza Rolke. Archiwum można oglądać na stronie internetowej Muzeum.
7 Kwi 2014
Marcin Grabowiecki
0
Nieznane oblicze Tadeusza Rolkego w Galerii Obserwacja
29 listopada o godz. 19:05 w Galerii Obserwacja w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy "Pohib" Tadeusza Rolkego. Wystawa stanowi próbę ukazania nieznanego oblicza autora kojarzonego do tej pory głównie z pracami reportażowymi i dokumentalnymi. Złożą się na nią zdjęcia krajobrazowe, martwa natura, portrety oraz listy autora.
26 Lis 2013
Marcin Grabowiecki
0
"Dziennik z podróży" w TVP 2
Już dziś, we wtorek 8 października o godz. 22:50 telewizyjna Dwójka pokaże nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Lubuskim Lecie Filmowym wyprodukowany przy udziale TVP2 dokumentalny obraz autorstwa Piotra Stasiaka zatytułowany "Dziennik z podróży". Dokument jest filmowym porterem prekursora polskiej fotografii reportażowej, Tadeusza Rolke.
8 Paź 2013
Marcin Grabowiecki
0
Pokaz filmu "Dziennik z podróży" Piotra Stasika
Zapraszamy na pokaz filmu "Dziennik z podróży" w reżyserii Piotra Stasika, który odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 18:00 w Zachęcie w Warszawie. Obraz opowiada o przyjaźni Tadeusza Rolke z jego uczniem Michałem, która rodzi się podczas wspólnej podróży camperem po Polsce. Pokaz filmu towarzyszy wystawie "Czas wolny. Fotografie", którą można oglądać już tylko do najbliższej niedzieli.
19 Wrz 2013
Marcin Grabowiecki
0