Leica

Wszystkie artykuły z tagiem: "Leica" w serwisie fotopolis.pl:
Leica DG Vario-Elmar 100-400 mm F4.0-6.3 ASPH Power O.I.S.
CES 2016: Zakres ogniskowych 100-400 mm, zmienne światło f/4-6.3, uszczelniana konstrukcja, stabilizacja obrazu czy wreszcie zaawansowany układ optyczny - to tylko niektóre cechy zaprezentowanego dziś zmiennoogniskowego teleobiektywu przeznaczonego do systemu Mikro Cztery Trzecie.
5 Sty 2016
Michał Chrzanowski
0
Brakuje Wam stylu? Leica proponuje ekskluzywną biżuterię dla fotografów
Pamiętacie jeszcze brelok za 700 zł z luksusowej linii gadżetów “0.95”, zaprojektowanej wspólnie przez Leikę i francuską markę Dupont? A co byście powiedzieli na ekskluzywną biżuterię dla fotografów, inspirowaną aparatami z czerwoną kropką?
30 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Leica M (Typ 262) - nowy reprezentant serii M zaprezentowany
Leica zaprezentowała nowy aparat, który poszerza cenioną serię M. Model Leica M (Typ 262) został wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 600 pikseli i jasny wizjer optyczny z możliwością automatycznej korekty paralaksy. Aparat trafi do sprzedaży pod koniec listopada 2015 roku i - zdaniem producenta - ma “przywrócić fotografię do jej najczystszej postaci”.
19 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Leica 0.95 - luksusowa kolekcja dla największych fanów marki
Kolekcja “0.95” to luksusowa linia gadżetów Leiki zaprojektowana wspólnie z francuską marką S.T. Dupont. Nowa seria akcesoriów składa się z breloka, zapalniczki, długopisu oraz dwóch piór. Wszystko zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów i jest sygnowane logiem 0.95.
12 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Leica SL (typ 601) – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Jako pierwsi w Polsce mieliśmy możliwość zapoznania się z aparatem Leica SL (typ 601) - pełnoklatkowym bezlusterkowcem, którego atutami mają być szybkość, wydajność oraz rozwinięte funkcje filmowania w jakości 4K. Zapraszamy do przeczytania naszych pierwszych wrażeń i obejrzenia galerii zdjęć przykładowych.
7 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Leica SL (Typ 601) - zdjęcia testowe
Dosłownie na kilka godzin do naszej redakcji zawitała Leica SL - najnowszy bezlusterkowy aparat systemowy niemieckiego producenta. Na pokładzie nowego modelu znajdziemy pełnoklatkową matrycę 24 Mp, wysokiej rozdzielczości wizjer elektroniczny, szybkim tryb zdjęć seryjnych i możliwość nagrywania materiału filmowego w jakości 4K. Zapraszamy do przeczytania pierwszych wrażeń i zapoznania się z galerią zdjęć przykładowych.
6 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
ONA Bowery for Leica - stylowa torba na stylowy aparat
ONA, producent eleganckich toreb zza oceanu pokazał specjalną edycję torby Bowery, stworzoną specjalnie z myślą o aparatach Leica. Torbę wykonano w całości z włoskiej skóry i wykończono elementami nawiązującymi do stylistyki niemieckich aparatów.
5 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Leica SL (Typ 601) – zdjęcia przykładowe (RAW)
Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24 megapikseli, wysokiej klasy wizjer elektroniczny, szybki tryb zdjęć oraz możliwość nagrywania filmów w jakości 4K – to tylko kilka zaawansowanych rozwiązań, które znalazły się w zaprezentowanym dziś modelu Leica SL. Zobaczcie, jak nowy pełnoklatkowy bezlusterkowiec niemieckiego producenta sprawdza się w praktyce!
21 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Leica Vario-Elmarit-SL 24–90 mm f/2.8–4 ASPH - uniwersalny zoom do systemu SL
Wraz z wczorajszą premierą aparatu Leica SL, niemiecki producent zaprezentował także pełnoklatkowy obiektyw Leica Vario-Elmarit-SL 24–90 mm f/2.8–4 ASPH, który będzie wchodził w skład nowego systemu SL. Przedstawiony model to standardowy zoom, który posiada uniwersalny zakres ogniskowych od 24 do 90 mm, zmienne światło f/2.8-4, uszczelnioną obudowę, stabilizację obrazu oraz wydajny system autofokusa.
21 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Najnowsza nota producenta odnośnie korozji matryc w aparatach Leica M
Pod koniec grudnia 2014 roku informowaliśmy Was o problemach z matrycami w aparatach Leica M9, M9-P, M Monochrom i M-E. Korozja szklanej powłoki ochraniającej matryce aparatów uwidaczniała się na zdjęciach w postaci białych kropek. Już niebawem ruszy program wymiany wadliwych matryc.
6 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0