Leica

Wszystkie artykuły z tagiem: "Leica" w serwisie fotopolis.pl:
Leica Noctilux-M 50 mm f/0,95 ASPH - powrót legendy!
Kilka miesięcy temu pisaliśmy o zaprzestaniu produkcji przez koncern Leica słynnego ultra-jasnego obiektywu Noctilux 50 mm f/1.0. Na "otarcie łez" proponowaliśmy zakup jego limitowanej, "pożegnalnej" edycji. Ci którzy się na to zdecydowali, mogą chyba nieco tego kroku żałować, gdyż dziś prezentujemy jego nową wersję - Leicę Noctilux-M 50 mm f/0,95!
12 Wrz 2008
Michal Grzegorczyk
0
Leica szerokokątnie - dwa Summiluxy, jeden Elmar
Leica, oprócz niepowtarzalnego Noctiluxa, zaprezentowała dziś trzy inne obiektywy. Wszystkie to szerokokątne stałoogniskowce z bagnetem M. Dwa Summiluxy o świetle f/1,4 i ogniskowych 21 i 24 milimetry, oraz poręcznego Elmara 24 mm o świetle f/3,8.
12 Wrz 2008
Michal Grzegorczyk
0
Leica M6 Wojtka Wieteski na aukcji
Pod koniec ubiegłego roku na licytację trafiła Leica M7 Tomasza Tomaszewskiego, a teraz kolejny znany polski fotograf zapowiedział sprzedaż swojego aparatu. Leica M6 Wojtka Wieteski - aparat, którym autor stworzył swoje najbardziej znane cykle fotograficzne - trafi do serwisu Allegro w najbliższy wtorek. Licytacja zacznie się od złotówki.
25 Lip 2008
Michal Grzegorczyk
0
Leica Noctilux 50 mm f/1.0 - koniec produkcji i edycja specjalna na otarcie łez
Leica Noctilux 50 mm f/1.0 to jeden z obiektywów-ikon niemieckiego producenta. Na rynku zagościł w 1976 roku, a teraz podjęto decyzję o zakończeniu jego produkcji. Z tej okazji ostatnie 100 egzemplarzy będzie sprzedanych w limitowanej do 100 egzemplarzy edycji - w specjalnej drewnianej skrzynce i z oprawioną w skórę książką o historii firmy.
24 Cze 2008
Michal Grzegorczyk
0
Leica i Jenoptik - zapowiedź bliskiej współpracy
Dwie legendarne niemieckie firmy - Leica i Jenoptik - poinformowały o rozpoczęciu długofalowej współpracy. W jej ramach ma dochodzić do transferu technologii i gotowych rozwiązań pomiędzy oboma firmami.
18 Cze 2008
Michal Grzegorczyk
0
Leica M8 - polska promocja
Dystrybutor produktów Leica w Polsce, sklep Pstryk.pl poinformował o rozpoczęciu promocji związanej z cyfrowym aparatem dalmierzowym Leica M8. Nowa cena jest obecnie najniższą w Europie. Promocja rusza wraz z początkiem maja i potrwa do końca czerwca lub do wyczerpania zapasów.
30 Kwi 2008
Michal Grzegorczyk
0
Leica D Summilux 25mm f/1.4 i Panasonic L10 - nowy firmware
Panasonic poinformował o przygotowaniu aktualizacji oprogramowania sterującego do lustrzanki L10 (firmware 1.2) i obiektywu Leica D Summilux 25mm f/1.4 (firmware 2.0). Poprawki są dwie, ale mają jeden cel - umożliwienie skorzystania z autofokusa opartego na detekcji kontrastu.
12 Mar 2008
Michal Grzegorczyk
0
Leica - sprzętowa modernizacja M8, pełna klatka na horyzoncie?
Leica nie zaprezentowała żadnych nowych produktów ani prototypów na zakończonych właśnie targach PMA. Nie znaczy to jednak, że o tej firmie nie będzie w tym roku głośno. Firma zapowiedziała ruszający latem program sprzętowego upgrade'u modelu M8. Ciekawszą wiadomością jest jednak to, że być może już na najbliższej Photokinie zobaczymy cyfrowy dalmierzowiec z "czerwoną kropką" z pełnoklatkową matrycą.
4 Lut 2008
Michal Grzegorczyk
0